Top 5 najlepszych gier na Androida i iOS
Top 5 najlepszych gier na Androida i iOS

Gry to doskonały sposób na odprężenie się w wolnym czasie. W dodatku pozwalają przeżyć wiele emocji – nie bez powodu cieszą się niesłabnącą popularnością. W ostatnich latach doczekaliśmy się pojawienia kolejnych godnych zainteresowania tytułów na urządzenia mobilne. Które jednak spośród nich są najlepsze?

Dead Warfare: Zombies

Uznałem, że w takim zestawieniu nie może zabraknąć gry z nieumarłymi w roli głównej. W dodatku ten konkretny tytuł został wyróżnione przez sam Sklep Play – w tle mamy prostą fabułę, w którym drużyna MPS-16 musi dotrzeć do Doliny Śmierci, aby ocalić naukowców, którzy opracowali lek na zarazę. Podstawą jednak pozostaje samo strzelanie. Ogromny wybór broni, dobra grafika 3D, zróżnicowani rywale oraz misje czynią rozgrywkę niezwykle przyjemną, choć należy wspomnieć o tym, że jest to free2play (darmowe do pobrania, ale z mikropłatnościami). Wymagany co najmniej Android 4.1, niedostępne na iOS.

Android

GRID Autosport

Tytuł dostępny wyłącznie na telefony i tablety z iOS 11: iPhone SE, 7 i nowsze oraz dowolny iPad Pro. Takie ograniczenie dostępności jest wymuszone wymogami samej gry, która została przeniesiona prosto z konsol. Jakość grafiki naprawdę potrafi zachwycić. Jak przystało na wyścigową propozycję, twórcy oddali do dyspozycji 100 samochodów oraz 100 tras, więc jest z czego wybierać. W swojej klasie to bezapelacyjny zwycięzca, co potwierdzają wysokie oceny w App Store, aczkolwiek zakup wymaga zapłacenia 47,99 złotych.

iOS

Morphite

Pierwszym widocznym elementem pozostaje ładna, prosta, pastelowa grafika, która stanowi jedynie tło dla opowiadanej historii. Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości, kiedy ludzkość zdołała skolonizować rozległe tereny w kosmosie. Gracz wciela się w rolę Myrah Kale. Podróż pozwoli odkryć jej przeszłość oraz jej związek z tajemniczym, będącym na wyczerpaniu materiałów o tytułowej nazwie Morphite. Sterowanie dopasowane pod ekran dotykowy, niezwykły świat oraz wymagający bossowie – takich tytułów potrzebują urządzenia mobilne. Wymagany jest smartfon z Androidem 4.4 i nowszym lub co najmniej iOS 9.0. Cena wynosi 12,99 – 21,99 złotych.

Android | iOS

Splitter Critters

Typowa gra zręcznościowa, wymagająca również nieco przemyślenia przed naszym kolejnym ruchem. Naszym celem jest przeprowadzenie przez mapę pełną niebezpieczeństw przeprowadzić naszą drużynę. Używamy do tego naszej niezwykłej zdolności do zmieniania środowiska, przecinając je palcem, dzięki czemu możemy obniżyć, np. zbyt wysoko położoną półkę skalną. Dodając do tego odpowiednio skonstruowaną mechanikę, kolorowy świat oraz klimatyczną muzykę, otrzymujemy tytuł zasługujący na ocenę 4.9 (według użytkowników Sklepu Play).

Android | iOS

To The Moon

Niezwykła gra, jeżeli chodzi o warstwę fabularną oraz graficzną. Estetyka tego tytułu idealnie pasuje do przedstawionego świata, w którym wcielamy się w rolę pary doktorów podróżujących przez wspomnienia umierającego człowieka. Nie sposób w tym przypadku zapomnieć również o dopracowanej ścieżce dźwiękowej. Zresztą doceniono już ten artystyczny majstersztyk licznymi nagrodami, co jedynie potwierdza jego klasę. Wymagane jest urządzenie z co najmniej Androidem 7.0 lub iOS 7 i 1 GB RAM.

Moim zdaniem właśnie ta piątka to najciekawsze obecnie tytuły, jakie możemy pobrać na smartfon czy tablet. Czy podzielasz moją opinię?

Android | iOS