Poradnik dla studenta I: 5 najlepszych aplikacji przydatnych do studiowania
Poradnik dla studenta I: 5 najlepszych aplikacji przydatnych do studiowania

Rok akademicki w pełni. Oznacza to jedno – niebawem dla części studentów rozpocznie się niezbyt lubiany okres „terroru” i zmagań, czyli sesja. Na szczęście, na ratunek przychodzi współczesna technologia, dzięki smartfonom i Internetowi nauka może być odrobinę łatwiejsza. Szczególnie, że powstaje coraz więcej mobilnych aplikacji, które mogą nam ułatwić zapamiętywanie, zbieranie i wykorzystywanie informacji. Przyjrzyjmy się najciekawszym z nich:

EasyBib

Dzięki tej aplikacji robienie bibliografii może być prostsze niż kiedykolwiek. Jeżeli właśnie jesteście w trakcie kompletowania publikacji do waszej pracy magisterskiej, licencjackiej lub zaliczeniowej, to EasyBib jest przeznaczone dla was. W łatwy sposób, w kilku kliknięciach możecie zeskanować kody kreskowe (i zaszyte w nich numery ISBN), a aplikacja zapisze wam nie tylko tytuł i autora, ale również informacje o wydawnictwie i roku wydania.
Android
iOS

SimpleMind

Jedną z popularnych metod zapamiętywania materiału, rozwiązywania problemów lub kreatywnego rozwijania pomysłów jest mapa myśli. W podstawowej wersji aplikacji mamy możliwość tworzenia prostych schematów, które pomogą w nauce nawet najtrudniejszego materiału.
Android
iOS

Google Drive – Skaner

Nie wszyscy wiedzą, że dysk google posiada wbudowaną możliwość skanowania dokumentów do formatu pdf. Po przeskanowaniu dokumenty możemy opatrywać komentarzem i udostępniać innym użytkownikom.

Exam Countdown Lite

Gdy liczba egzaminów staje się przytłaczająca, wszystko zależy od odpowiedniej organizacji terminów– dzięki aplikacji, która odlicza czas do zdefiniowanych wcześniej egzaminów będziecie dokładnie wiedzieli ile czasu pozostało do godziny „zero”.
Android
iOS

iStudiez Pro

Jeśli waszą zmorą jest pamiętanie o wszystkich zajęciach, egzaminach, kolokwiach czy spotkaniach kół naukowych, to iStudiez Pro może okazać się dużym ułatwieniem. W jednym miejscu będziecie mogli nie tylko przypilnować wszystkich ważnych dla was dat, ale również w kilka sekund sprawdzić pilne informacje.
Android
iOS

A czy wy macie jakieś swoje ulubione aplikacje do pomocy w nauce?