14 polecanych gier na Androida
14 polecanych gier na Androida

Smartfony stały się najczęściej używanym przez nas sprzętem technologicznym, który mamy prawie zawsze przy sobie. Zastępują nam wiele innych urządzeń. Wspomnieć tu można o odtwarzaczach muzyki, aparatach, kamerach, laptopach czy konsolach do grania – gry na urządzenia mobilne rozwinęły się znacznie w ciągu ostatnich lat. Którymi tytułami ze Sklepu Play warto się zainteresować?

Jeżeli dany tytuł Was zainteresuje, wystarczy kliknąć w jej nazwę i zostaniecie przekierowani do Sklepu Play.

2048

Prosta gra logiczna, która spodoba się wszystkim poszukującym prostej gry, która sprawdzi się podczas stania w kolejce czy na przerwie w szkole. Można przy niej spędzić zarówno kilka minut, jak i cały wieczór. Jej niewątpliwym atutem pozostaje fakt, że teoretycznie nigdy się nie kończy, choć po pewnym czasie z pewnością znudzimy się powtarzalną rozgrywką. Mimo wszystko, do pobudzenia swoich szarych komórek oraz gimnastyki kciuków – w sam raz.

Darmowa (z reklamami), a wersja płatna bez reklam – 5,29 złotych.

Beholder

Jeżeli kiedykolwiek chcieliście wcielić się w postać szpiega w autorytarnym państwie, to ta gra zdecydowanie jest dla Was. Mocnymi stronami gry pozostaje budowana w niej atmosfera, ciągłe podejmowanie decyzji moralnych, np. czy doniesiemy na ojca rodziny, osieracając tym samym jego dzieci, oraz ciekawa fabuła. W dodatku mamy wiele zakończeń. Dzięki temu możemy przechodzić grę wiele razy, a finał historii może być inny i zależy tylko od naszych decyzji w „szarym” świecie.

Bezpłatna wersja demo, pełna – 18,99 złotych.

Calculator: The Game

Granie na kalkulatorze – tak, nie przesłyszeliście się. Jednak nie dajcie się zwieść pozorom. Jeżeli lubicie pomyśleć, matematyka nie jest waszym wrogiem, będziecie mogli świetnie się bawić przy tym dosyć niecodziennym tytule. Prosta gra, ale wystarczająca na długie godziny zabawy.

Dostępna bezpłatna wersja, możliwe opłaty w aplikacji: 4,99 – 90,99 złotych.

Color Switch

„Klikalna” propozycja, w którą można grać zarówno krótką chwilę, jak i przez długie wieczory. Nieskomplikowane reguły, dostępność wielu poziomów oraz możliwość konkurowania z innymi użytkownikami pod względem liczby zgromadzonych punktów. Color Switch to idealny wybór dla osób, poszukujących przyjemnego tytułu z wieloma zróżnicowanymi poziomami i trybami gry.

Dostępna bezpłatnie, ale w aplikacji możliwe są zakupy: 12,99 – 20,99 złotych.

Gangstar Vegas

Gra na smartfona zbliżona do GTA, jednak prezentująca się lepiej od Liberty City i San Andreas Jeśli szukasz czegoś w tym stylu, sprawdź tytuł od Gameloftu. Osiemdziesiąt misji, wiele broni oraz pojazdów do wyboru, duży, otwarty świat, a przy tym przyzwoita oprawa graficzna – trudno znaleźć równie dobrą tego typu grę na telefon.

Dostępna bezpłatnie, możliwość zakupów w grze: 1,79 – 318,84 złotych.

Horizon Chase

Zręcznościowa  gry wyścigowa, wyróżniająca się banalnym sterowaniem oraz cieszącą oko grafiką, stylizowaną na stare tytuły z lat 80. i 90. Gracz otrzymuje do swojej dyspozycji 82 trasy, 16 samochodów oraz 9 pucharów. Nie zabrakło również możliwość rywalizowania ze swoimi znajomymi w próbach czasowych czy soundtracku, stworzonego przez Barry’ego Leitcha, który stworzył ścieżki dźwiękowe do takich gier z ubiegłych dekad, jak Lotus Turbo Challenge, Top Gear (SNES) czy Rush.

Bezpłatna wersja demo (trzy wyścigi do rozegrania), pełna wersja – 14,99 złotych.

Lara Croft GO

W Sklepie Play można znaleźć zbliżone pod względem rozgrywki Hitman GO oraz Deus Ex GO. Wszystkie trzy łączy niecodzienny model gry, opierający się o planszę, po której przesuwa się gracz. Ciekawe zagadki do rozwikłania, estetyczna grafika oraz wielka przyjemność z rozgrywki – ten tytuł z pewnością zaspokoi wymagania wielu graczy.

Cena: 9,69 złotych.

Knights Fall 

Tytuł łączący w sobie elementy gier akcji, RGG, fantasy. Całość wzbogacono prostym sterowaniem oraz rozbudowanymi opcjami rozwoju postaci. Naszego bohatera możemy rozwinąć do ponad 120 poziomu. Propozycja wychodzi poza schematy i przypadnie do gustu fanom ww. gatunków.

Bezpłatnie dostępna, obecne mikropłatności: 4,39 – 434,99 złotych.

Loner

Spokojna, subtelna gra, nastawiona przede wszystkim na opowiadaną historię. To właśnie fabuła oraz uspokajający charakter tytułu sprawia, że warto się nią zainteresować. Wcielamy się w postać pilota i musimy pokonywać różne przeszkody, pojawiające się na trasie naszego lotu. W tym przypadku minimalizm oraz dbałość o detale przekładają się na świetne wrażenia płynące z rozgrywki.

Pełna wersja: 4,39 złotych.

Mushroom 11

Postapokaliptyczny świat daje szansę na pojawienie się nowych organizmów. Tutaj sterujemy zupełnie nową formą życia, której kształt możemy dowolnie zmieniać, dostosowując się do elementów otoczenia. Odmienne podejście do często stosowanego modelu rozgrywki. Dzięki temu i świetnej oprawie dźwiękowej stworzonej przez The Future Sound of London oraz wielu osiągnięciom do zdobycia, warto się jej bliżej przyjrzeć.

Cena: 24,99 złotych.

Real Racing 3

Rozbudowana gra wyścigowa, oferująca wysokiej jakości grafikę oraz przyzwoity model zniszczeń. Niezliczone liczby samochodów i możliwości ich modyfikacji, kilka różnych trybów zabawy oraz wiele tras – EA stworzyło naprawdę dopracowany tytuł. Do kompletu dodano bardzo dobry tryb multiplayer, gdzie możemy rywalizować z graczami z całego świata.

Bezpłatna do pobrania, możliwe zakupy w niej: 4,99 – 479,99 złotych.

Roblox 

Tytuł nastawiony tylko i wyłącznie na tryb multiplayer. To właśnie od użytkowników zależy, jaki świat wykreują – ogranicza ich jedynie wyobraźnia. Trójwymiarowy, otwarty świat, możliwość grania razem ze znajomymi, pełna dowolność w tworzeniu swojej postaci oraz dostępność na komputery narzędzia, Roblox Studio, do budowania nowych map – poważne atuty, doceniane codziennie przez ponad kilkadziesiąt tysięcy osób.

Dostępna bezpłatnie, obecne mikropłatności: 2,19 – 909,99 złotych.

SimCity BuildIt

Klasyczna gra strategiczna, w której jako burmistrz musimy zadbać o odpowiedni rozwój naszego miasta. Deweloper zadbał o zaimplementowanie zmiennych pór dnia, dopracowanych modeli miast oraz wielu ścieżek do wyboru. Sami decydujemy o rozbudowie i wyglądzie budynków. Musimy zająć się również aspektami ekonomicznymi naszych włości. Czyni to rozgrywkę naprawdę udaną i sprawia, że przy tym tytule można spędzić wiele czasu.

Bezpłatna do pobrania, w grze możliwe płatności: 4,99 – 479,99 złotych,

Valerian City of Alpha

Gra bazująca na filmie Luca Bessona, „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, pozwalająca rozbudowywać tytułowe miejsce, poprawiać umiejętności własnej postaci, odkrywać całe uniwersum, a także dbać o własny statek kosmiczny i rekrutować własną załogę. Dla fanów tematyki science-fiction, bardzo ciekawa propozycja.

Bezpłatnie dostępna, obecne mikropłatności: 5,19 – 519,99 złotych.

To by było na tyle w naszym zestawieniu gier wartych bliższego przyjrzenia się. Oczywiście w Sklepie Play znajdziecie jeszcze wiele innych, interesujących tytułów, jednak nie sposób wszystkie spośród nich przedstawić w jednym artykule. A w co Wy gracie na swoich smartfonach?