Jaka aplikacja do słuchania muzyki? Spotify vs. Apple Music vs. Tidal
Jaka aplikacja do słuchania muzyki? Spotify vs. Apple Music vs. Tidal

Naszych smartfonów używamy do wielu celów, a jednym z częstszych jest słuchanie muzyki. Jaka aplikacja najlepiej do tego się sprawdzi? Na co warto zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Spotify

Zdecydowanie najpopularniejsza obecnie usługa, a przy tym ze sporym stażem rynkowym. Jako jedyna pozwala na korzystanie za darmo, choć wówczas musimy pogodzić się z reklamami i nie możemy zgrywać piosenek do pamięci urządzenia. Do tego obszerna lista dostępnych utworów, świetny system propozycji, łatwa obsługa oraz dopracowane playlisty – w tych elementach tkwi siła usługi. Tu pakiet Premium kosztuje miesięcznie 19,99 złotych, choć często trafiają się promocje za 0,99 złotych, natomiast pakiet rodzinny dla pięciu użytkowników kosztuje 29,99 złotych. Tu maksymalnie piosenek posłuchamy przy próbkowaniu 320 kbps i w kodeku OGG.

Dla kogo?

Dla osób poszukujących aplikacji o świetnym interfejsie z niezłą jakością dźwięku.

spotify vs apple music vs tidal

Apple Music

Jego powstaniu towarzyszył ogromny szum mediów. Trzeba przyznać, że firmie udało się szybko zgromadzić wokół siebie rzeszę wiernych użytkowników, dzięki czemu w końcu pojawił się godny następca dla iTunes w kwestii muzyki. Obecnie w ofercie mają 45 milionów piosenek, a okres próbny trwa tu aż 3 miesiące. Potem możemy płacić miesięcznie 9,99 złotych, jeżeli jesteśmy studentami, 19,99 lub też zdecydować się na pakiet rodzinny za 29,99 dla pięciu osób. W tym przypadku maksymalnie dźwięk może być odtwarzany przy próbkowaniu 256 kbps i przy wykorzystaniu kodeku AAC.

Dla kogo?

Głównie dla osób związanych z ekosystemem Apple.

spotify vs apple music vs tidal

Tidal

Na koniec został Tidal. W tym przypadku twórcy postawili na wysoką jakość dźwięku i trzeba przyznać, że im to się udało, a do tego sporadycznie trafią się nowości ekskluzywnie dostępne tylko tutaj. Tu okres próbny trwa 30 dni, potem z kolei możemy płacić 19,99 złotych lub 39,99 złotych za wersję HiFi, podczas gdy rodzinne warianty kosztują, odpowiednio, 29,99 i 59,99 złotych. Tu możemy liczyć na maksymalnie na audio 320 kbps w bezstratnym formacie FLAC.

Dla kogo?

Dla najbardziej wymagających użytkowników, doceniających dźwięk najwyższej jakości.


Z jakich aplikacji do słuchania muzyki korzystacie natomiast Wy?