5 sposobów na personalizację swojego smartfona
5 sposobów na personalizację swojego smartfona

Najczęściej używanym przez nas urządzeniem elektronicznym pozostaje smartfon. Jest on również naszym najbardziej prywatnym sprzętem – przechowujemy na nim nasze zdjęcia i ważne dane, za jego pośrednictwem piszemy, przeprowadzamy rozmowy. Z uwagi na tę bliskość, wiele osób byłoby zainteresowanych konkretną modernizacją wyglądu swojego telefonu. W jaki sposób można go odświeżyć?

ZEWNĘTRZNE ZMIANY

Etui

Nie tylko zapewnia ochronę, ale również pozwala zmienić wygląd naszego smartfona. Na rynku do wyboru mamy prawie nieskończone spektrum etui różnego rodzaju. Opcjonalnie możemy nawet zamówić z własnym nadrukiem czy zdjęciem – ograniczenie stanowi tu jedynie nasza wyobraźnia. Kupno spersonalizowanego etui z pewnością zaspokoi wymagania wielu osób.

Gdyby tego było mało, pozwoli ono również na zabezpieczenie naszego urządzenia przed zarysowaniami czy przed uszkodzeniem w przypadku upadku. Do wyboru są etui chroniące jedynie plecki czy też z dodatkową klapką na cały przód. Tutaj musimy zdecydować sami, co wolimy i sprawdzić przede wszystkim, czy zamontowanie etui nie wpłynie znacząco na wymiary samego urządzenia.

Naklejki

Jeżeli szukamy opcji pozwalającej jedynie upiększyć nasz telefon, a nie czegoś, co zwiększy równocześnie jego bezpieczeństwo, warto zainteresować się naklejkami. Możemy je w łatwy sposób zamówić za pośrednictwem internetu. Za ich pomocą odmienimy szybko wygląd smartfona, a jeżeli się nam znudzą, wystarczy je usunąć na dobre lub zmienić na nowe.

NOWOŚCI W OPROGRAMOWANIU

Launcher

Ze Sklepu Play możemy pobrać wiele nowych launcherów, niejednokrotnie znacznie przewyższającymi możliwościami te preinstalowane. W łatwy i szybki sposób odświeżymy interfejs. Nawet przez chwilę poczujemy się jakbyśmy obcowali z nowym urządzeniem, a z pewnością niektóre nowe, nieznane wcześniej opcje przypadną do gustu i będziemy chcieli z nich korzystać na dłużej.

Aplikacjami tego typu są chociażby Action, Apex, Arrow, Evie, Launcher 8, Lightning, Next Launcher 3D Shell, NOVA, Solo, Yahoo Aviate czy ZenUI (od Asusa). Wszystkie można pobrać za darmo, jednak część z nich opcja jest zablokowana dopóki nie wykupimy pełnej wersji.

Motywy

Tu przechodzimy do opcji dostępnej na niektórych urządzeniach. Kiedy producenci zauważyli, że użytkownicy ich produktów chętnie zmieniliby coś w wyglądzie oprogramowania, postanowili dać im taką możliwość. Warto zaznaczyć, że często firmy pozwalają społeczności na tworzenie własnych motywów.

Tapety, ikony, dzwonki

Na bardziej subtelną personalizację pozwalają programy z potężnymi bibliotekami, w których możemy przebierać wśród niezliczonej liczby tapet, dodatkowych paczek ikon czy dzwonków. W taki sposób każdego dnia na naszym telefonie ma szansę pojawić się jakaś nowość. Moim zdaniem proste rozwiązanie, jednak pozwalające na spersonalizowanie telefonu pod nas gustu, idealnie komponujące się z pobranym ze Sklepu Play nowym launcherem.

PODSUMOWANIE

Smartfony są naszymi najbardziej prywatnymi urządzeniami, towarzyszącymi nam zawsze i wszędzie. Stanowią również gadżet, z którym będziemy ciągle się gdzieś pokazywać. Nic zatem dziwnego, że firmy oferują różne dodatki do nich. W końcu aktualnie za pomocą telefonu możemy wyrazić swój styl, a chcąc odświeżyć swój sprzęt, wystarczy pobrać nawet nowy motyw i voila, gotowe. A z jakich form personalizacji korzystacie Wy?