Cztery sposoby na przesyłanie dużych plików z telefonu
Cztery sposoby na przesyłanie dużych plików z telefonu

Na naszych urządzeniach przechowujemy dużą liczbą plików. Często chcemy, aby część z nich była dostępna na smartfonie, laptopie oraz tablecie. Przenoszenie danych za pomocą konwencjonalnych sposobów, czyli kabla USB, karty microSD czy pendrive’a, nie należy jednak ani do szybkich, ani wygodnych czynności. Odpowiedzią na to są aplikacje pozwalające łatwo udostępniać dokumenty, filmy czy muzykę między różnym sprzętem.

AirDroid

Wszechstronna aplikacja, która pozwala obsługiwać wiele funkcji naszego smartfona bezpośrednio z komputera i zainstalowanej na nim przeglądarki internetowej. Przede wszystkim pozwala w łatwy sposób udostępniać pliki. Nawet bez internetu pozwala ona na przegląd stanu telefonu, zarządzanie aplikacjami na nim albo oczyszczenie go ze zbędnych procesów.

Co więcej, umożliwia przeprowadzanie rozmów telefonicznych czy wysyłanie SMS-ów z naszego komputera stacjonarnego lub laptopa. Gdyby tego było mało, pozwala również na tworzenie kopii zapasowej. Mimo że oferuje ogromne możliwości, to można AirDroid pobrać bezpłatnie. Opcjonalnie można nabyć również wersję płatną z większym limitem transferu.

ShareIt

Bardziej ograniczone rozwiązanie, jednak dopracowane pod kątem samego przesyłania plików. Twórcy tego programu najwyraźniej uznali, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to w praktyce do niczego się nie nadaje. Aplikacja umożliwia wysyłanie lub pobieranie plików urządzeniom w obrębie jednej sieci WiFi.

Bardzo praktyczna okazuje się być opcja dodania zaufanych telefonów, od których będą zawsze przyjmowane dane. Oczywiście można samemu wybrać, gdzie te informacje będą zapisane, na którym dokładnie dysku czy w którym folderze. Nie zabrakło także możliwości skanowania wszystkich przesyłanych plików. To wszystko również dostępne darmowo.

WeTransfer

Internetowa platforma do udostępniania plików między sobą. Wyróżnia się bardzo intuicyjnym interfejsem oraz świetnym działaniem – wszystko w niej zostało dokładnie przemyślane. W wersji darmowej możemy przesyłać do 2GB, kiedy korzystamy z wersji w przeglądarce, natomiast w przypadku aplikacji mobilnej do 10GB.

Wielu osobom przypadnie do gustu fakt, że można przesyłać dane dowolnej osobie, a ona nie będzie musiała się logować do całego systemu. Wystarczy jej jedynie link, aby pobrać plik. Genialna opcja w ciekawym programie.

Xender

Kolejna aplikacja do błyskawicznego przesyłania danych. Pozostaje oczywiście kompatybilna z wieloma platformami, takimi jak Android, iOS, macOS czy Windows, a cały proces nie wymaga ani instalacji dodatkowego oprogramowania na komputerze, ani też podpinania telefonu do niego. W dodatku nie ma odgórnie ustalonego limitu wielkości przesyłanego pliku. Podobnie jak wcześniej wymienione, można ją bezpłatnie pobrać i korzystać z niej.

W obliczu rosnącej wielkości wszystkich przechowywanych plików na smartfonach, takich jak zdjęcia, wideo czy muzyka, warto skorzystać z narzędzi pozwalających nam na szybkie ich przesyłanie na nasz komputer. W dodatku umożliwiają one łatwe udostępnienie fotografii z wakacji rodzinie czy ważnych dokumentów swoim współpracownikom. Zdecydowanie są to sytuacje, w których wyżej opisane aplikacje okażą się niezastąpione.