Jakie aplikacje dla studenta? Oto pięć najlepszych
Jakie aplikacje dla studenta? Oto pięć najlepszych

Na każdym etapie edukacji potrzebne są dodatkowe źródła wiedzy, pomoce naukowe. Urządzenia elektroniczne okazują się być szczególnie przydatne na studiach – jakie programy warto zainstalować na swoim smartfonie?

aplikacje dla studenta

Feedly

Android | iOS

Nie samą nauką należy żyć, trzeba czasem od niej odpocząć i dowiedzieć się, co słychać w świecie i czy przypadkiem nie wydarzyło się coś ważnego związanego z naszą pasją. Ten agregator treści to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy pozostać na bieżąco z treściami w internecie na naszych ulubionych stronach. Można nawet dzielić je na kategorie tematyczne. Pozwala to zachować potrzebny porządek – moim zdaniem obligatoryjna aplikacja w dobie natłoku informacji, często zbędnych. W ten sposób możemy skupić się tylko na tych istotnych.

Forest: Stay Focused

Android | iOS

Program ten został stworzony, żeby pozwolić się skupić na nauce i pozbawić nas wszystkich, rozpraszających, a nie pilnych bodźców, m.in. z portali społecznościowych. Im dłużej wytrzymamy, tym ładniejszy las wyhodujemy. Możemy wybierać różny okres czasu oraz zróżnicowane rośliny. Szczerze mówiąc, tego typu drobiazg pozwala efektywniej się uczyć.

Memrise

Android | iOS

Idealna propozycja, jeżeli ktoś chce się nauczyć nowego języka. W tym przypadku szczególny nacisk kładziony jest na słownictwo, wraz z którym przychodzimy również znajomość gramatyki, a pochwalić należy tą aplikację na możliwość wyboru wielu z dostępnych języków. Znajdziemy tu, oprócz angielskiego, m.in. chiński, szwedzki, turecki, portugalski, francuski, hiszpański czy duński i wiele innych. W połączeniu ze świetnym interfejsem i systemem nauki, to lider w swoim segmencie.

Microsoft Office

Word – Android | iOS
Excel – Android | iOS
PowerPoint – Android | iOS
OneNote – Android | iOS
Office Lens – Android | iOS

Najbardziej funkcjonalny pakiet usług na urządzenia mobilne, który uważam za jeden z najlepszych dostępnych. Word to rozbudowany edytor tekstu, PowerPoint będzie niezastąpiony przy dodawaniu szybkich poprawek do prezentacji, Excel pozwoli pobawić się arkuszami kalkulacyjnymi, OneNote – dodać notatki, a Office Lens – zeskanować dowolny dokument i przekonwertować go do PDF.

Schoolhub Students

Android | iOS

Praktyczne narzędzie, jeżeli chce się pamiętać dokładnie o swoim planie zajęć, egzaminach,  dodatkowych lekcjach, kołach czy pracach domowych. Możemy tu ustawiać przypomnienia na konkretne wydarzenia oraz tworzyć własne tryby, np. oznaczające, że w dawnych godzinach zajmiemy się konkretnym przedmiotem. Jeżeli masz problem z organizacją czasu oraz samodyscypliną, warto się zainteresować tą aplikacją.

Oto najbardziej użyteczna piątka aplikacja. Jakich programów Ty używasz na studiach?

aplikacje dla studenta