Niezbędne aplikacje dla Twojego smartfona
Niezbędne aplikacje dla Twojego smartfona

Smartfony dają ogromne możliwości. Dzięki nim można być w ciągłym kontakcie ze znajomymi czy rodziną i na bieżąco dowiadywać się o wszystkich najważniejszych wiadomościach z całego świata. W tym wszystkim nieocenione pozostają same aplikacje. Jakie programy koniecznie trzeba posiadać na swoim telefonie?

Chrome

Przeglądarka stanowi okno na świat. W Sklepie Play można znaleźć wiele propozycji tego typu, jednak to właśnie program prosto od Google wydaje się tym najbardziej kompletnym. Nie tylko umożliwia synchronizację z naszym kontem Google, ale również autouzupełnianie formularzy, przeglądanie historii z innych naszych urządzeń czy zapamiętywanie haseł. W dodatku działa bardzo dobrze, niezależnie od mocy naszego sprzętu. Trudno znaleźć równie funkcjonalną i lekką aplikację do przeglądania sieci – w wielu telefonach jest już preinstalowana.

Feedly

Agregator newsów, który pozwala zgromadzić w jednym miejscu wszystkie najbardziej interesujące nas wiadomości. W łatwy sposób ustalamy źródła tekstów. Możemy je dodatkowo posegregować według oferowanej tematyki, a także wybrać sposób ich prezentowania: według najchętniej czytanych, daty dodania czy też losowo. Jeżeli chcielibyście zaoszczędzić trochę czasu na szukanie ciekawych treści do czytania, to narzędzie zdecydowanie przypadnie Wam do gustu.

Mapy Google

Smartfony zastąpiły mapy i kompasy. Jednak do doprowadzenia nas do celu niezbędna jest odpowiednia aplikacja, a najbardziej znaną na całym świecie pozostają właśnie Mapy Google. Nie tylko działa w trybie samochodowym, ale również pieszym. Co więcej, pozwala dodawać punkty pośrednie, jest całkowicie darmowa, a do tego oferuje szybki wgląd do opinii na temat danego miejsca czy np. czas oczekiwania w restauracji. Warto tu również wspomnieć o funkcji Street View czy informowania o utrudnieniach drogowych na bieżąco.

Spotify

Nowoczesne urządzenia mobilne wyparły z rynku także odtwarzacze muzyki. Warto mieć z tego względu możliwość słuchania dowolnej piosenki, na jaką najdzie nas ochota – Spotify daje dostęp do ogromnej bazy utworów. W połączeniu ze świetnie dobieranymi propozycjami pod nasz gust, jest najlepszą aplikacją w swojej kategorii. Należy pamiętać, że w przypadku wersji darmowej trzeba się pogodzić z reklamami, natomiast wersja Premium to koszt 19,99 złotych/miesięcznie, choć często zdarzają się znaczne obniżki.

Word

Najbardziej kultowy edytor tekstu, który jest dostępny także dla smartfonów czy tabletów. Oferuje wszystkie potrzebne opcje i pozwala w łatwy sposób napisać jakiś dokument, niezależnie gdzie jesteśmy. Przyda się również do odczytywania różnych plików.

Multum opcji

W Sklepie Play znajdziemy wiele innych aplikacji i to, które jeszcze pobierzemy zależy już tylko i wyłącznie od naszych wymagań oraz oczekiwań. Wybór jest na tyle ogromny, że zawsze uda się coś znaleźć.