Najlepsza klawiatura w Sklepie Play, jaką możesz pobrać
Najlepsza klawiatura w Sklepie Play, jaką możesz pobrać

Jedną z najczęściej używanych aplikacji w naszych smartfonach jest naturalnie klawiatura. Dzięki niej możemy pisać wiadomości czy korzystać z wyszukiwarek. Na start mamy w telefonie zainstalowaną sugerowaną klawiaturę, ale w Sklepie Play znajdziemy bardzo wiele ciekawych alternatyw. Czy najlepiej wypadają te z największą liczbą opcji dodatkowych? Co czyni daną rzeczywiście dobrym wyborem?

Gboard

Aplikacja prosto od Google, oferująca naprawdę wiele funkcji. Wyróżnia się możliwością zmiany motywu, jako tło dla znaków można wybrać również własne zdjęcie z telefonu. Oprócz świetnie działającej autokorekty, należy wspomnieć o obowiązkowym już swype’owaniu oraz obecności wyszukiwarki Google. Możemy z poziomu klawiatury od razu odszukać interesujące nas wiadomości, emoji, GIF-y czy zdjęcia. Gdyby tego było mało, tekst da się wprowadzać głosowo, co czyni z Gboarda kompletną i zupełnie darmową propozycję.

SwiftKey

Równie ciekawy program, ale składa się na niego większa ilość elementów. O ile Gboard prezentuje się minimalistycznie, o tyle SwiftKey to potężne narzędzie. Również oddaje użytkownikowi świetnie działający słownik. Algorytmy analizują wpisywane przez nas teksty, i po krótkim czasie potrafią pozytywnie zaskoczyć trafnością podpowiedzi. Nie ma również problemów, jeżeli chcielibyśmy stworzyć własny motyw czy dostosować klawiaturę pod swoje wymagania. Oczywiście wszystkie nasze dane możemy synchronizować z posiadanym kontem Google czy Facebook. Na koniec warto wspomnieć o wsparciu dla ponad 150 języków.

TouchPal

Bardzo popularna pozycja ze Sklepu Play, która daje także możliwość skorzystania z układu T9 (trzy litery pod jednym klawiszem) lub T+ (dwie litery ukryte pod jednym przyciskiem), co zdaniem twórców może być równie szybkie jak swype’owanie. W dodatku oferuje szeroki wybór emotikon, naklejek i GIF-ów. Niewątpliwym atutem jest dostępność wielu motywów, jednak muszę nadmienić, że część z nich wymaga opłaty od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Cheetah Keyboard

Zgodnie z przyjętymi standardami przez wszystkich twórców, również tutaj znajdziemy opcje pozwalające pisać za pomocą gestów, wysyłać GIF-y czy memy,. Ta propozycja jednak wyróżnia się czymś zupełnie innym. Mianowicie oferuje efekty trójwymiarowe, które możemy dostrzec na każdym kroku. Jeżeli ktoś lubi tego typu dodatki, to z pewnością zainteresuje się tym tytułem.

Z klawiatury korzystamy przez prawie cały czas, więc jest niezmiernie ważne, aby oferowała funkcje ułatwiające korzystanie z niej. Tutaj kluczowy okazuje się być słownik, mechanizm autokorekty i możliwości wprowadzania tekstu za pomocą gestów. Niestety pozycji, w których znajdziemy to wszystko, nie ma wiele.