Jakie akcesoria warto zakupić do swojego komputera?
Jakie akcesoria warto zakupić do swojego komputera?

Nasz komputer służy do wielu zadań. Bawimy się przy nim, pracujemy, uczymy – spektrum możliwości jest naprawdę ogromne. Jakie akcesoria warto do niego dokupić?

Dodatkowa przestrzeń zawsze pod ręką

polecane akcesoria do komputera

Na pewno warto zacząć od dysku zewnętrznego. To najlepsze możliwe akcesorium, jeżeli mamy dużo plików, a nie chcemy niby obciążać naszego komputera. Decydując się na specjalną przestrzeń zyskujemy spokój oraz pewność odnośnie wszystkich zdjęć, filmów czy muzyki. Tu najlepiej zdecydować się na tradycyjne HDD, kiedy będziemy używać go przede wszystkim w domu, albo SSD, gdy podróże są nam niezwykle bliskie. Te drugie nośniki nie tylko mniej ważą, ale również są bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Bezprzewodowo

Kable odchodzą w zapomnienie. Każdy producent dąży do ich minimalizacji oraz przejścia na standardy bezprzewodowe, więc warto samemu przekonać się o tym, czy jest to zmiana na lepsze. Najprostszym przykładem jest bezprzewodowa myszka. Względem gładzika będzie o wiele bardziej przyjaznym sposobem na sterowanie kursorem i jednocześnie idealnie dopasuje się do mobilnego charakteru laptopa. Co więcej, wiele spośród nich dysponuje dodatkowymi klawiszami funkcyjnymi.

polecane akcesoria do komputera

Mówiąc już o akcesoriach bezprzewodowych, wypada wspomnieć również o słuchawkach bezprzewodowych. Na komputerze oglądamy filmy i słuchamy muzyki, a nie zawsze chcemy, aby wybrzmiewała ona prosto z głośników, więc zakup odpowiedniego sprzętu audio na Bluetooth wydaje się być bardzo dobrym pomysłem.

Chłodząc najgorętsze

Teraz powiemy o czymś przydatnym dla posiadaczy sprzętu wydajnego, gamingowego. Mianowicie chodzi o podkładki chłodzące, które pomagają systemowi chłodzenia utrzymać temperaturę podzespołów na przyzwoitym poziomie. To jednocześnie pozwala zachować wysoką wydajność pracy.

Być ciągle w zasięgu

Niestety nie każdy laptop oferuje w standardzie łączność 3G lub LTE, więc warto byłoby zadbać, aby mieć do nich dostęp. Za sprawą modemu bezprzewodowego i karty SIM z wykupioną paczką danych komórkowych możemy żyć niezależnie od dostępności sieci WiFi. Dla osób dużo przemieszczających się, zakup wręcz obowiązkowy.

Coś dla graczy

zewnętrzny monitor do laptopa

Jeżeli dużo gramy lub lubimy weekendowo wcielić się w jakąś postać, dobrze jest pomyśleć o odpowiednich dodatkach do tego. Na pewno warto rozważyć pad do grania, który uprzyjemni rozgrywkę, oraz zewnętrzny monitor. Dzięki niemu możemy mieć zupełnie inne wrażenia, a jednocześnie świetnie sprawdzi się na co dzień.

Akcesoria – bogaty wybór

Portfolio producentów prezentuje się znakomicie. Powyższa lista pokazuje tylko część z nich, która rzeczywiście potrafi się przydać i poprawić wrażenia płynące z korzystania z naszego laptopa.