Jak synchronizować komputer ze smartfonem?
Jak synchronizować komputer ze smartfonem?

Komputery nadal królują w naszych domach, choć w naszych dłoniach goszczą głównie smartfony. Obecnie te dwa urządzenia stanowią dla nas furtkę do elektronicznego, internetowego świata i często stanowią także narzędzie pracy. W jaki sposób możemy je ze sobą zsynchronizować? Jakie sposoby są najlepsze?

Pliki zawsze z nami

Obecnie rozwiązania chmurowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Trudno znaleźć osobę, która nie miałaby z nią styczności, choć niewiele spośród nich zdaje sobie z tego sprawę. W pierwszym kroku synchronizacji komputera ze smartfonem powinniśmy zadbać o to, aby wszystkie cenne dane były dostępne jednocześnie z kilku urządzeń.

synchronizacja komputera ze smartfonem

Jeżeli chodzi o dysk w chmurze, to warto pamięć o Dysku Google, Microsoft OneDrive oraz Dropbox. Wszystkie są dostępne w limitowanej wersji bezpłatnej (najlepiej wtedy wypada Dysk Google), ale pełnię możliwości pokazują dopiero w płatnych wariantach z dedykowanym wsparciem, dodatkowymi opcjami bezpieczeństwa oraz większą przestrzenią na pliki. Wszystko gotowe i bardzo intuicyjne w obsłudze.

Powiadomienia pod ręką

Kiedy korzystamy z komputera, najczęściej odkładamy nasz telefon na bok. Czy jednak musimy po niego sięgać, aby sprawdzić, kto właśnie do nas napisał? Za sprawą takich programów jak AirDroid czy Pushbullet wszystkie powiadomienia wyświetlą się nam przed oczami – za ich pośrednictwem da się także udostępniać pliki. To zdecydowanie przydatne narzędzie.

synchronizacja komputera ze smartfonem

W przypadku sprzętów z Windowsem 10 warto napisać o aplikacji Continue on PC. Na razie to rozwiązanie pozwala na kontynuowanie czytania artykułów, ale z czasem będzie wzbogacana o kolejne funkcje i zapewne ma być odpowiedzią na technologie Apple. W końcu firma z Cupertino dysponuje Handoff (kontynuowanie pracy na drugim urządzeniu), Uniwersalny schowek i wspólny system połączeń głosowych oraz SMS-ów.

Łatwiejsze używanie

Uważam, że synchronizacja na linii komputer – smartfon potrafi zdecydowanie uprzyjemnić i ułatwić korzystanie z nich. Przy obecnie dostępnych narzędziach, warto się tym bliżej zainteresować.