Czy Polacy są przekonani do sprzętu z Chin?
Czy Polacy są przekonani do sprzętu z Chin?

Jeszcze kilka lat temu chiński sprzęt elektroniczny nie był uznawany za coś godnego uwagi. Owszem, kosztował niewiele, jednak w parze z tym szła niska jakość, ale na szczęście te czasy na dobre odeszły w niepamięć. Czy jednak Polacy darzą już zaufanie produkty prosto z Państwa Środka?

Progres firm

W poprzedniej dekadzie niewiele osób byłoby w stanie wymienić choćby jednego, znanego sobie producenta smartfonów. Teraz sytuacja wygląda diametralnie inaczej – kto obecnie nie zna Huawei, Xiaomi, Honor czy ZTE? W końcu pierwszy z wymienionych przegrywa na świecie jedynie z Apple i Samsungiem. W tym wszystkim nie sposób zapomnieć również o tych mniej znanych, ale także sprzedających swoje urządzenia na całym świecie: Meizu, Ulefone, Umidigi, Bluboo czy Homtom.

Aktualnie ich propozycje stanowią już świetny wybór. W atrakcyjnych cenach wyróżniają się dobrymi podzespołami, a opinie zadowolonych użytkowników jedynie to potwierdzają. Sam jestem pod ogromnym wrażeniem dokonanego przez nich postępu. Od tworzenia kopii markowych modeli, aż po autorskie, dopracowane sprzęty.

Oficjalna dystrybucja

Kolejnym dowodem na rosnące zainteresowanie oraz zaufanie Polaków do telefonów autorstwa Chińczyków jest oficjalne pojawienie się w naszym kraju wielu producentów. Można nawet uznać, że dla kilku z nich stanowi pierwsze państwo w Europie przed dalszą ekspansją. W dodatku często kupujemy takie urządzenia za pośrednictwem chińskich sklepów internetowych, takich jak Aliexpress czy Gearbest.

W tym przypadku musimy liczyć się z możliwością doliczenia akcyzy oraz problemami z serwisem. Z tego względu producenci w trosce o swoich klientów sprzedają u nas swoje smartfony z pełnym pakietem usług – ich oficjalny dystrybutor, CK Mediator, zapewnia również serwis na terenie Polski oraz gwarancję przez 12 lub 24 miesiące. Dzięki temu opinie o problematycznych zakupach straciły na ważności.

Rewolucja

Również sami operatorzy dostrzegli zmianę w podejściu Polaków do chińskich urządzeń. W ich ofercie znajdziemy coraz więcej takich telefonów, a i sam udział producentów z Państwa Środka ciągle rośnie. Ludzie przekonali się do nich. W końcu stały się rozsądnym wyborem z uwagi na cenę, ale również świetny jej stosunek do jakości wykonania i oferowanej specyfikacji.

W dodatku na forach czy grupach na Facebooku w odpowiedzi na pytania Jaki telefon kupić? pojawia się wiele odpowiedzi sugerujących wybór właśnie czegoś autorstwa chińskich firm. To wszystko jasno pokazuje, że Polacy przekonali się na dobre do takich produktów.