Top 10 trendów w branży komputerowej
Top 10 trendów w branży komputerowej

Branża komputerowa wciąż przechodzi szereg zmian, tak samo jak i nasz styl życia. Na popularności zyskuje cyfrowy nomadyzm, co nasi redaktorzy SmartNinja pokazują sukcesywnie publikując kolejne zestawienia nowinek w branży IT. Po zaprezentowanych kilka dni temu trendach w technologii mobilnej przyszedł czas na top 10 trendów w branży komputerowej.

Komputery są ulepszane za pomocą takich akcesoriów, które pozwalają na coraz bardziej ekscytujące doświadczenia podczas korzystania ze sprzętu. Użytkownicy mają możliwość łatwej modernizacji urządzeń, bez potrzeby instalowania nowego systemu. Bogactwo dostępnych rozwiązań pozwala na całkowite dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb, choćby za pomocą akcesoriów zewnętrznych.

Najpopularniejsze trendy w branży komputerowej w 2019 r podyktowały również konwergencję urządzeń mobilnych z desktopami i laptopami, ponieważ do systemów dodano więcej ekranów dotykowych w celu ulepszenia interfejsu użytkownika.

 

Wytrzymałe i wzmocnione laptopy idealne na podróże i trudne warunki

Laptop Acer TravelMate B114-21 został zaprezentowany przez producenta jako rozwiązanie technologiczne ukierunkowane na edukację, które zapewni użytkownikom zaawansowane możliwości w trwałej obudowie.

Laptop, napędzany procesorem AMD A6-9920C 7 generacji obsługuje do 16 GB pamięci RAM i oferuje użytkownikom dysk twardy SSD o pojemności do 256 GB. Wzmocnienia laptopa są umieszczone z przodu i na środku z odporną na uderzenia obudową i gumowym zderzakiem, który pozwoli mu przetrwać ciężkie życie w szkole i poza nią.

Laptop Acer TravelMate B114-21 można również złożyć na płasko, aby uprościć pracę grupową w klasie.

 

Torba na laptopa zastępująca biurka poza domem lub miejscem pracy

Ich konstrukcja skupia się na bezpieczeństwie i przenośności, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko przejść z pracy do pracy.

Jeden z takich produktów to torba marki The Moose.

Tryb stacji roboczej jest solidny i na tyle duży po rozłożeniu, że zapewnia sporą prywatność. Może pomieścić 15,6-calowego laptopa.

Torba zawiera 15 dedykowanych kieszeni, kieszeń na telefon z ekranem dotykowym, wbudowany port USB oraz wysuwany i chroniony rękaw na laptopa. Plecak jest również wyposażony w zaawansowany materiał odporny na przecięcie, który jest mocniejszy niż włókno węglowe i stal, aby zapewnić długowieczność i bezpieczeństwo. Ponadto rzeczy zamknięte w torbie są bezpieczne nawet podczas deszczu dzięki wodoodpornej tkaninie i zamkom.

 

Wysokiej jakości router 5G

Udoskonalony router w technologię 5G firmy D-Link został w 2019 roku ogłoszony jako jeden z pierwszych tego typu ruterów na rynku. Producent został wyróżniony za tą innowację nagrodą CES 2019 Innovation Award.

Dzięki DWR-2010 użytkownicy będą mogli w pełni wykorzystać z przyspieszonej prędkości pobierania, która jest 40 razy szybsza, niż bieżąca średnia stała prędkość pobierania szerokopasmowego w USA, a która wynosi 70 Mb/s.

 

Computer All-In-One z dotykowym ekranem 4K

Komputer „Apollo” all-in-one został zaprojektowany jako stylowe rozwiązanie technologiczne do domu lub biura, którego celem jest zapewnienie wyjątkowej wszechstronności zarówno profesjonalistom, jak i zwykłym użytkownikom.

Urządzenie wyposażone jest w 27-calowy lub 32-calowy ekran dotykowy 4K, który zapewnia oszałamiające wizualne wrażenia dla użytkowników. Główne komponenty systemu są umieszczone w podstawie urządzenia, która wspiera elastyczny zawias zerowej grawitacji. Pozwala on użytkownikowi na precyzyjną regulację kąta.

Komputer „Apollo” all-in-one działa pod kontrolą systemu Windows 10 Professional. Co ciekawe, ma także podwójne przednie kamery z funkcjami noktowizyjnymi, dzięki czemu użytkownicy mogą prowadzić rozmowy wideo, bez konieczności radzenia sobie z niską jakością obrazu.

 

Laptop z drugim ekran nad klawiaturą

Laptop do gier HP Omen X 2S to profesjonalny system dla graczy, którego celem jest zapewnienie wyjątkowo wciągających wrażeń podczas uczestnictwa w długich godzinach gry np. eSport.

Laptop ma podwójny ekran, jeden tradycyjny a drugi, dodatkowy (6 cali), umieszczony nad klawiaturą, aby umożliwić użytkownikom łatwe śledzenie wielu scen jednocześnie. Dzięki temu mogą oni grać w gry na głównym ekranie i mieć oko na czat na mniejszym, aby zwiększyć efektywność swoich działań.

Laptop do gier HP Omen X 2S można skonfigurować z maksymalnie 32 GB pamięci RAM. Posiada on dwa dyski SSD 1 TB i wbudowane głośniki stereo.

 

Doczepiany dodatkowy ekran do laptopa

SideTrack firmy Stand Steady to przenośny monitor, który można przymocować do każdego laptopa w celu zwiększenia rozmiaru ekranu lub uzyskania lepszej widoczności i łatwości użytkowania. Lekki i poręczny 12,5-calowy ekran można podłączyć w ciągu kilku minut za pomocą bezpiecznych dla urządzenia płyt magnetycznych. Ekran nie powoduje dodatkowego obciążenia systemu  i  jest zasilany kablem USB. Przyjazny w podróży i innowacyjny SideTrak firmy Stand Steady może zmienić sposób i komfort pracy w podróży, zwłaszcza, że ​​system umożliwia współdzielenie ekranu z możliwością obrotu o 180 stopni.

 

Kompaktowy Mini PC

Minikomputery Lenovo ThinkCentre M90n Nano zostały zaprezentowane przez markę, jako nowy zestaw rozwiązań komputerowych dla rosnącej liczby mobilnych użytkowników, którzy potrzebują wydajnego systemu przenośnego.

Oferta obejmuje modele ThinkCentreNano M90n i ThinkCentre Nano M90n IoT, którymi producent może pochwalić się, jako najbardziej kompaktowymi rozwiązaniami komercyjnymi na świecie. Użytkownicy mają do dyspozycji 16 GB pamięci RAM, procesor Intel  Core i7 z wersją pro, wieloma portami USB, które umożliwiają połączenie z urządzeniami peryferyjnymi.

Minikomputery  nie mają  wentylatora, są energooszczędne i można je zintegrować z dowolnym istniejącym terminalem lub zabrać ze sobą, gdziekolwiek chcemy.

 

Kieszonkowa ładowarka do laptopa

Ładowarki do laptopów często charakteryzują się dużą, nieco nieporęczną konstrukcją, która czasami może być uciążliwa do przenoszenia. Aby rozwiązać ten problem stworzono  Anker PowerPort Atom III Slim. Ładowarka choć ma małą, kieszonkową konstrukcję, umożliwia użytkownikom płynny dostęp do 30W mocy ładowania laptopa, smartfona lub innego urządzenia z obsługą USB-C.

 

Kieszonkowy, wytrzymały laptop

Kieszonkowy laptop One Mix 2S Yoga to przyjazne, małe, ale wytrzymałe urządzenie mobilne spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, umożliwiając im wykonywanie pracy w dowolnym miejscu.

Laptop z systemem Windows 10 ma ultrakompaktową konstrukcję, która została osiągnięta dzięki obróbce CNC stopu magnezowo-aluminiowego. Dzięki temu komputer zachowuje najwyższą estetykę, a jednocześnie jest odporny na uszkodzenia, które mogą powstać podczas używania go poza domem.

Jest on zasilany procesorem Intel Core i7, wyposażony w dysk SSD 512 GB oraz 8 GB pamięci RAM, Zawias 360 stopni pozwala go przekształcić w tablet do robienia notatek, szkicowania i nie tylko.

 

Multimedialna tablica cyfrowa

Tablica cyfrowa Microsoft Surface Hub 2S to najnowszy model marki, który ułatwi prezentację biznesową, poprowadzi telekonferencję, wyświetli filmy.  Posiada kamerę oraz ekran  w technologii 4K+, które zapewniają wyjątkową jakość wizualną.

Funkcjonalność tablicy pozwala całym zespołom ludzi na łatwą współpracę, np. przy „burzy mózgów”.  Tablica cyfrowa Microsoft Surface Hub 2S może być parowana z mobilną baterią i sztalugą, aby umożliwić zespołom swobodne przenoszenie jej po biurze i użycia w dowolnym miejscu.

 

Autor: PaG