Top 10 nowinek w branży urządzeń mobilnych
Top 10 nowinek w branży urządzeń mobilnych

W ciągu ostatnich kilku lat smartfony stały się w codziennym użyciu niezbędne, co spowodowało, że marki zaczęły rozszerzać ich funkcjonalność i dodatki, dzięki czemu stały się jeszcze bardziej wydajnym akcesorium, łatwym do przechowywania i przenoszenia w kieszeni lub torebce.

Poniższe zestawienie obejmuje produkty, które według nas są warte uwagi i przydatne w życiu codziennym. Zobaczcie sami co można połączyć ze smartfonami.

1. Pokrowiec na smartfon z baterią słoneczną

Soliz Case to nowy rodzaj etui na smartfona, który zapewni użytkownikom sposób na utrzymanie stałej łączności bez konieczności ładowania i podłączania urządzenia za pomocą tradycyjnego kabla.

Obudowa jest dostępna w kilku wariantach stylistycznych, na razie tylko do  modeli iPhone’a 7 i wyższych, i jest wyposażona w panel słoneczny z tyłu, który biernie pobiera energię słoneczną po wystawieniu na działanie promieni UV. Umożliwia to użytkownikom maksymalizację zużycia bez potrzeby tradycyjnych ładowarek, a jednocześnie pozwala im skupić się na bardziej zrównoważonym źródle energii, które mogłoby zaoszczędzić pieniądze na rachunku za energię elektryczną pod koniec miesiąca.

Soliz Case ma stosunkowo wąską konstrukcję, która chroni również urządzenie przed uderzeniami i zarysowaniami, aby utrzymać go w optymalnym stanie.

 

2. Kontroler do gier na smartfona

Koncepcyjny kontroler „LUDI” to urządzenie typu „wszystko w jednym” dla zapalonych graczy na smartfonach, które zapewni świetną rozrywkę w domu i poza nim.

Urządzenie współpracuje z grami Google Stadia, Apple Arcade, Microsoft xCloud, a nawet Steam, oferując intuicyjny dostęp do wszystkich tytułów z jednego miejsca. Kontroler jest uniwersalny i elastyczny, aby pasował do smartfonów wszystkich rozmiarów. Wyposażony jest w szereg fizycznych elementów sterujących, takich jak podwójne drążki analogowe, pada kierunkowego, przyciski XYAB, itp.

Kontroler „LUDI” jest dziełem projektanta Antoine Beynel ze studia MIIO i został uzupełniony o funkcję bezprzewodowego ładowania, która zapewnia zasilanie smartfonów przez długi czas gry.

 

3. FaceCase – etui na smartfona z zestawem do makijażu

Etui na smartfon „FaceCase” to wielofunkcyjne akcesorium dla użytkowników technologii, którzy szukają sposobu na ochronę swojego urządzenia, a jednocześnie mają przy sobie niezbędne kosmetyki.

Wyposażony w dyskretny schowek z tyłu, oferuje wystarczająco dużo miejsca do przechowywania trzech cieni do oczu i warg. Pokrywka, która utrzymuje makijaż na miejscu, służy również jako lustro, co eliminuje potrzebę dodatkowego wyposażenia.

Etui na smartfon „FaceCase” zapewnia dodatkową ochronę smartfona, a schowek na makijaż służy również jako miejsce do przechowywania karty kredytowej, aby wyeliminować potrzebę posiadania portfela.

4. Smartfon i tablet w jednym

Koncepcyjny Microsoft Surface Note to zarówno smartfon i tablet, który oferuje konsumentom nowy sposób myślenia o produktywności mobilnej.

Dzięki składanej konstrukcji urządzenie działa jak tradycyjny smartfon, ale można je rozłożyć, aby odsłonić ekran wielkości tabletu, umożliwiający wykonywanie większego rodzaju prac, gdziekolwiek się jest.

Dzieje się tak dzięki systemowi operacyjnemu Windows, który płynnie przełącza się między trybem telefonu a trybem tabletu dzięki ujednoliconemu interfejsowi stworzonemu przez Microsoft.

Koncepcyjny Microsoft Surface Note jest dziełem projektowym Ryana Smalleya.

5. Obiektyw do aparatu smartfona

Sandmarc Anamorphic Lens to akcesorium do smartfona, które zostało stworzone z myślą o profesjonalistach, aby umożliwić im robienie wyraźnych zdjęć przy użyciu minimalnego sprzętu. Urządzenie ma wysokiej jakości aluminiową konstrukcję i jest wyposażone w najlepsze w swojej klasie szkło optyczne. Tworzy to efekt flary, podobny do tego, który można zaobserwować w filmach, aby ulepszyć tworzenie filmów na smartfonach. Obiektyw działa natychmiast po przypięciu do urządzenia.

6. Smartfon i bransoletka w jednym

Smartfon Samsung został zaprojektowany przez LetsGoDigital jako nowy rodzaj urządzenia, które przekształca wszechobecne narzędzie komunikacyjne – smarftona w poręczną bransoletkę. Ma zginaną konstrukcję, dzięki której będzie można go używać jako tradycyjnego urządzenia w stylu lub nosić na nadgarstku, w zależności od potrzeb w ciągu dnia. Urządzenie to może to wyeliminować potrzebę posiadania rosnącego w siłę rynku smartwatch-ów.

Koncepcyjny smartfon Samsung ma również wiele zalet dla osób niepełnosprawnych fizycznie, które mogą mieć problemy z trzymaniem tradycyjnego urządzenia w dłoni.

7. Inteligentne pudełko na pigułki Pillago

To urządzenie dla tych, którzy chcą przejąć jeszcze większą kontrolę nad swoim zdrowiem, sięgają po inteligentne pudełka na pigułki, takie jak Pillgo, które w połączeniu z aplikacją usprawniają długoterminowy plan leczenia. Pillgo by Qualife jest przyjazny dla użytkownika i oferuje możliwość zarządzania informacjami o lekach.

Inteligentne pudełko na pigułki jest w stanie zintegrować dane biometryczne użytkownika z danymi na temat leków, oferując powiadomienia o możliwych skutkach ubocznych interakcji z innymi lekami oraz sortowanie pigułek. Połączone z aplikacją daje użytkownikom możliwość przechwytywania etykiet leków na receptę za pomocą aparatu, dzięki technologii optycznego rozpoznawania znaków, aby upewnić się, że wprowadzone dane leków są dokładne. Producent oferujące łatwiejszy niż kiedykolwiek sposób ustalania harmonogramów przyjmowania leków, przypominania o przyjmowaniu tabletek, czytania ich danych biometrycznych i obserwowania ich skuteczności w czasie.

8. Podręczny projektor mobilny

Projektor „BIJOU” to nowe urządzenie dla urządzeń z systemem iOS, które zapewni użytkownikom możliwość wyboru treści z dowolnego miejsca dzięki kompaktowej, bogatej w funkcje konstrukcji.

Współpracując z Apple iPhone i iPad, projektor jest na tyle mały, że można go nosić w kieszeni i ma 50 lumenów światła. Oznacza to, że urządzenie jest w stanie tworzyć obrazy o wielkości do 70 cali z odległości dwóch metrów, dzięki czemu idealnie nadaje się do rozrywki, a nawet profesjonalnych prezentacji.

Projektor „BIJOU” ma akumulator o pojemności 1150 mAh, który pozwala użytkownikom wykonywać projekcje z dowolnego miejsca, bez natychmiastowego źródła zasilania. Użytkownicy mogą ładować urządzenie przez port USB-C.

9. Magic Box – urządzenie 4 w 1 (głośnik, ładowarka, uchwyt, power bank)

Rozwiązanie audio „Magic Box” to kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenie, które jest idealnym uzupełnieniem każdego smartfona.

Magic Box ma konstrukcję cztery w jednym, która obejmuje baterię 6000 mAh do ładowania smartfona, funkcję ładowarki bezprzewodowej, uchwyt na telefon, a nawet głośnik Bluetooth.

Rozwiązanie audio „Magic Box” zawiera również inteligentny układ ładujący, który zapobiega przeładowaniu. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że jest on łatwy w przenoszeniu. Sprzęt jest kompatybilny zarówno z systemem Android jak i IOS.

10. Dodatkowa kamera do projekcji „na żywo” – Livestreaming Camera Add-Ons

Kamera do projekcji na żywo VIEWPT VR180 NANO jest akcesorium dla użytkowników smartfonów, które pozwoli im zwiększyć możliwości swojego urządzenia podczas nagrywania codziennych doświadczeń.

Kamera została stworzona z udziałem zarówno vlogerów, jak i influencer-ów, aby spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nagrywa w rozdzielczości 4K, co pozwala widzom poczuć się „zanurzonym” w oglądanym w filmie. Urządzenie umożliwia także użytkownikom nagrywanie materiału w wirtualnej rzeczywistości (VR) po zamontowaniu na smartfonie, dronie, kijku do selfie itp. Posiada także dedykowaną baterię, której zakres pracy pozwala na działania do jednej godziny bez ładowania.

 

Autor PaG.