Recenzja Xiaomi Mi Smart Scale 2. Najlepsza obecnie waga elektroniczna
Recenzja Xiaomi Mi Smart Scale 2. Najlepsza obecnie waga elektroniczna

Xiaomi Mi Smart Scale 2 to najnowsza waga elektroniczna od tego uznanego producenta. Względem pierwowzoru została dopracowana i wzbogacona o kolejne funkcje, co czynią ją niezwykle atrakcyjnym wyborem, szczególnie zważywszy na ją stosunkowo niską cenę. Co warto o niej wiedzieć?

Dane techniczne Xiaomi Mi Smart Scale 2:

  • ekran LCD,
  • zakres ważenia: 5 – 150 kg,
  • Bluetooth 4.0,
  • zasilanie: cztery baterie AAA,
  • wymiary: 300 x 300 x 14,5 mm,
  • waga: 1,6 kg.

Cena w momencie publikacji recenzji: 159 złotych.

Wygląd, wykonanie

xiaomi mi smart scale 2

Waga została wykonana z białego tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Do tego znajdziemy tu również cztery metalowe punkty, służące do pomiaru m.in. tkanki tłuszczowej w naszym ciele. U góry ujrzymy również logo Mi oraz wyświetlacz, ale podświetla się on dopiero w chwili pokazywania wagi.

xiaomi mi smart scale 2

Na dole znalazły się cztery gumowane nóżki, które pozwalają na komfortowe jej ustawienie. Należy tu również wspomnieć o miejscu na cztery baterie – paluszki typu AAA. Naturalnie znajdziemy je w zestawie i akurat w przypadku tego sprzętu możemy być pewni jego długiego czasu pracy.

xiaomi mi smart scale 2

Aplikacja MiFit

Sam program możemy bezproblemowo zainstalować na telefonie z Androidem lub iOS. Następnie parujemy nasze urządzenie z wagą za pomocą Bluetooth i już możemy zacząć tworzenie profilu użytkownika (maksymalnie 16), a następnie ważenie z synchronizacją danych. Z poziomu aplikacji mamy szczegółowy podgląd wszystkich informacji. Co więcej, pojawiają się również wskazówki odnośnie odżywania się czy nawadniania – ogółem kompletne wsparcie i takich rzeczy oczekuję się od elektronicznych wag.

Działanie

Xiaomi Mi Smart Scale 2 zaczyna od razu proces ważenia po wejściu na nią. Należy ściągnąć przed wejściem ewentualne skarpetki, rajstopy czy inny element garderoby, umiejscowić stopy tak, aby dotykały metalowych punktów i już może odbyć się prawidłowy pomiar. Samo wskazanie wagi pojawia się natychmiastowo.

xiaomi mi smart scale 2

Nieco dłużej zajmuje urządzenie analiza składu naszego ciała, a w zakres tych pomiarów należy zaliczyć obliczanie BMI, poziomu tkanki tłuszczowej, tłuszczu trzewnego, mięśni, podstaw przemian materii oraz masy kostnej. W swoim segmencie cenowym to bezkonkurencyjny wybór. Tym bardziej, że wskazywane przez nią informacje pokrywają się ze stanem rzeczywistym, za co należą się słowa uznania. Wcześniej nie spodziewałem się, że będzie tak dokładna.

Podsumowanie

Xiaomi Mi Smart Scale 2 można nabyć za 159 złotych. W tej kwocie otrzymujemy znakomitą wagę elektroniczną, którą da się pochwalić za jakość wykonania, precyzję pomiarów oraz praktyczną aplikację. Zdecydowanie ten produkt można polecić każdemu.

Plusy:

+ wygląd,
+ funkcjonalność,
+ rozbudowana aplikacja,
+ analiza składu ciała.

Minusy:

– dla maksymalnie 16 użytkowników.