OKULARY SPORTOWE BT-X59 OD TECHNAXX – CZYLI STYL, WYGODA I FUNKCJONALNOŚĆ
OKULARY SPORTOWE BT-X59 OD TECHNAXX – CZYLI STYL, WYGODA I FUNKCJONALNOŚĆ

Lato co prawda już za nami, ale wiele osób zaciera już ręce, szykując się do sezonu narciarskiego. Kto chociaż raz miał okazję szusować po idealnie przygotowanych trasach, przy pięknej, słonecznej pogodzie wysoko w górach wie, że należy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i własnej wygody.

A co, jeśli można mieć okulary przeciwsłoneczne, które pozwolą odbierać telefon, a także słuchać muzyki, wyglądając przy tym modnie i stylowo?

MusicMan Sound Glasses Sport BT-X59, które oferują połączenie słuchawek Bluetooth i okularów przeciwsłonecznych to właśnie taki produkt.

OD KOGO?

MusicMan jest jedną z trzech siostrzanych marek i wraz z TrendGeek i LifenaXX należy do niemieckiej firmy macierzystej Technaxx Germany, o której pisaliśmy już w oddzielnym artykule. Proponuje ona bogatą gamę produktów z wielu różnych dziedzin, takich jak bezpieczeństwo, czy rozrywka albo połączenia obu tych dziedzin i wszystkie one mają ze sobą wspólną cechę. Oferują innowacyjność i pasję projektowania.

 

DLA KOGO?

 

 

Okulary Musicman Sound Glasses Sports BT-X59, to produkt przeznaczony przede wszystkim dla osób aktywnie uprawiających sport. (Jest również wersja BT-X58, posiadająca bardziej klasyczny kształt oprawki). Umożliwiają słuchanie muzyki i odbieranie połączeń podczas jazdy na nartach, na rowerze lub biegania za jednym naciśnięciem przycisku. Oferują stopień ochrony IPX4, co oznacza, że są odporne na pot i warunki atmosferyczne, czyli śnieg lub deszcz nie stanowią zagrożenia dla wrażliwych na wilgoć podzespołów i elektronicznych elementów oprawek.

 

JAK WYGLĄDA?

 

 

Ramki wykonane z tworzywa sztucznego, wyposażone są w 2 głośniki 1W/500Hz-10kHz wbudowane w ramiona okularów i oferują dźwięk stereo, a port micro USB zabezpieczony gumową osłoną, zwiększa dodatkowo ochronę IPX4. Wewnątrz ramienia okularów znajduje się wbudowany mikrofon, a także dioda LED, która wskazuje, kiedy okulary są ładowane.

Ponieważ okulary mają obsługiwać inteligentnego asystenta w naszym smartfonie, są kompatybilne z urządzeniami IOS lub Android, a obsługa odbywa się za pomocą przycisku zlokalizowanego z boku słuchawek.

Oprócz możliwości słuchania muzyki, czy odbierania połączeń telefonicznych okulary mają przede wszystkim spełniać swoją funkcję i zabezpieczyć nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Okulary MusicMan od Technaxx wyposażone w soczewki polaryzacyjne UV400 CAT3 zapewniają taką ochronę w 100%.

Bardzo wygodne i lekkie oprawki, ważące zaledwie 43 g, sprawią, że prawie nie zauważysz ich na twarzy, a po zakończonej aktywności zamkniesz je bezpiecznie w twardym etui, które otrzymujesz w komplecie wraz ze ściereczką z mikrofibry i kablem ładującym Micro USB.

 

 

JAK DZIAŁA?

 

 

Dźwięk z okularów jest czysty i wyraźny, brakuje mu jednak nieco niskich tonów. Podczas odbierania połączeń urządzenie nie sprawia żadnych niespodzianek, a osobę po drugiej stronie słyszymy głośno i wyraźnie. Druga strona również słyszy rozmówcę wyraźnie, nawet w trakcie aktywności, podczas jazdy na rowerze, czy biegania, ale również podczas wiejącego wiatru, co przeważnie bywa utrudnione przy korzystaniu ze zwykłych zestawów słuchawkowych.

Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Pierwszy krok, to oczywiście podłączenie go za pomocą kabla Micro USB do źródła zasilania. Należy pamiętać, że gniazdo ładowania zabezpieczone jest gumową zaślepką, nie zapomnijmy więc nałożyć jej na miejsce po zakończonym ładowaniu. Czerwona dioda LED poinformuje nas o gotowości urządzenia, a samo ładowanie od 0% do 100% zajmuje około 2 godzin.

Następnie włączamy okulary za pomocą przycisku umieszczonego na ramieniu oprawki, parowanie urządzeń nastąpi automatycznie. Zauważymy przy tym niebieską migającą diodę LED, która wskazuje tryb parowania. Należy oczywiście upewnić się, że Bluetooth w naszym smartfonie jest włączony i wybrać odpowiednie urządzenie do sparowania. Po nawiązaniu połączenia usłyszymy głos mówiący o gotowości urządzenia. Bluetooth 5.0 w okularach, który oferuje zasięg do 8 metrów, umożliwia jednorazowe parowanie, oraz automatycznie połączy się z naszym smartfonem po każdym kolejnym uruchomieniu okularów.

Żywotność baterii w BT-X59 zapewnia prawie 5 godzin pracy na jednym naładowaniu baterii lub pełne 4 godziny rozmowy przez urządzenie.

 

CO OFERUJE?

 

 

Do dyspozycji mamy kilka prostych funkcji:

Zasilanie włącz / wyłącz

Odbierz połączenie – naciśnij raz przycisk wielofunkcyjny, gdy nadejdzie połączenie, aby odebrać.

Rozłącz połączenie — naciśnij raz przycisk wielofunkcyjny po zakończeniu połączenia.

Odrzucanie połączeń — naciśnij dwukrotnie przycisk wielofunkcyjny, gdy nadejdzie połączenie, usłyszysz wtedy, że połączenie zostało odrzucone.

Odtwórz/wstrzymaj muzykę – Otwórz platformę do strumieniowego przesyłania muzyki i jednym dotknięciem możesz odtwarzać lub wstrzymywać muzykę.

Asystent głosowy – podwójne kliknięcie aktywuje inteligentnego asystenta, dzięki czemu możesz rozmawiać np. z Asystentem Google.

 

PODSUMOWUJĄC…

 

Dzięki okularom Musicman Sound Glasses Sport BT-X59 Technaxx kolejny raz udowodnił jak za pomocą nowoczesnej technologii zmienić coś tak prostego, jak okulary w wielofunkcyjne urządzenie smart, zachowując przy tym minimalizm i styl okularów przeciwsłonecznych.

To naprawdę fajny produkt, choć byłoby miło mieć kilka innych wzorów oprawek do wyboru, na co mamy nadzieję doczekać się w kolejnych odsłonach. Jedynymi drobnymi wadami jest brak regulacji głośności (regulujemy głośność za pomocą smartfona), a przy połączeniu przychodzącym urządzenie nie informuje nas, kto dzwoni. Finalnie jednak otrzymujemy produkt innowacyjny i nowoczesny w przyjemnej dla oka formie (zarówno wizualnie jak i funkcjonalnie) i przystępnej cenie, do czego firma Technaxx zdążyła już przyzwyczaić swoich klientów.

Dystrybutorem marki Technaxx jest firma CK Mediator Polska.

 

WoJ