Klawiatura Logitech Craft – Czy warto kupić?
Klawiatura Logitech Craft – Czy warto kupić?

Dobra, niezawodna klawiatura to podstawowy dodatek każdego komputera, zwłaszcza jeśli  pisanie na komputerze jest nieodłącznym elementem naszej pracy lub zabawy.  Logitech to jeden z najpopularniejszych twórców akcesoriów technologicznych na świecie, który oferuje szeroki wybór świetnych klawiatur i innych akcesoriów doskonale służących użytkownikom. Spośród dostępnych na ryku klawiatur tegoż producenta redakcja Smart Ninja wybrała najlepszą –  Logitech Craft. Dlaczego? Ponieważ łączy ona w sobie najwyższą jakość wykonania z doskonałym pisaniem i niesamowitą kompatybilnością z wieloma urządzeniami.

Ta bezprzewodowa klawiatura może być używana zarówno w konfiguracji Bluetooth, jak i USB, co daje jej ogromną elastyczność i pozwala na używanie z niemal każdym rodzajem urządzeń, w tym zarówno z urządzeniami Apple, jak i Android (nawet tabletami i telefonami ) oraz oczywiście z systemem Windows. Ponadto sama klawiatura jest zbudowana z solidnej metalowej, bardzo trwałej  ramy, a niskoprofilowe klawisze zapewniają fantastyczne wrażenia podczas pisania, są zarówno wygodne, jak i wydajne. Klawiatura ta posiada również funkcję podświetlenia, które można włączyć w ciemnych pokojach, a w lewym górnym rogu urządzenia znajduje się specjalne pokrętło, które pozwala szybko dostosować ustawienia w aplikacjach (szczegóły na ten temat znajdują się w oprogramowaniu Logitech Options ).

Wreszcie, żywotność baterii klawiatury wynosi około tygodnia przy pełnym naładowaniu z podświetleniem i intensywnym użytkowaniem oraz trzy miesiące bez podświetlenia i średniego zużycia, zatem całkiem nieźle.

Ogólnie rzecz biorąc, Logitech Craft to dość droga (koszt ok 600 zł), ale za to bardzo poręczna i wydajna bezprzewodowa klawiatura, w naszej ocenie warta tych pieniędzy.

Jeśli jednak nie dysponujecie takim budżetem to polecamy inne, fajne, nieco tańsze modele tego producenta, wkrótce dostępne w dystrybucji CK Mediator:

Logitech G413

Klawiatura mechaniczna na przełącznikach Romer-G cechujących się niewielką odległością aktywacji. Górna część obudowy została wykonana ze szczotkowanego stopu aluminiowo-magnezowego 5052.
Model dostępny będzie w sprzedaży już od 306 zł.

Logitech G Pro RGB

Turniejowa wersja klawiatury mechanicznej charakteryzująca się brakiem bloku numerycznego, co pozwala na większą swobodę podczas gry oraz ułatwia zabranie klawiatury ze sobą.
Podany model będzie dostępny w cenie od 480 zł.

 

 

Autor PaG.