Jesteś fanem Gwiezdnych wojen? Ten gadżet został stworzony dla Ciebie!
Jesteś fanem Gwiezdnych wojen? Ten gadżet został stworzony dla Ciebie!

 

Pierwszy film ukazujący uniwersum Gwiezdnych wojen, pojawił się na srebrnym ekranie przeszło 40 lat temu. Mimo upływu czasu seria się nie starzeje i cieszy kolejne pokolenia, które z wypiekami na twarzach kibicują Luckowi Skywalkerowi w bitwie o Yavin i ronią łzę rozczarowania widząc postać Jar Jar Binksa. Star Wars to bezdyskusyjnie popkulturowy fenomen, który dostarczył i wciąż dostarcza nam potężnej ilości emocji… i gadżetów.

W nasze ręce trafiła jedna z ciekawszych „zabawek” z serii. W tym teście przyjrzymy się z bliska Droidom Star Wars by Sphero i sprawdzimy „czy to droidy, których szukasz”.

Czym jest Sphero?

Tak jak o Gwiezdnych Wojnach słyszał każdy, tak istnienie marki Sphero niektórzy mogli przegapić.

A szkoda, bo Sphero to niezwykle ciekawa pozycja w świecie nowych technologii.

Firma powstała w 2010 roku jako startup i szybko zasłynęła z produkcji samobieżnych robotów sferycznych. Dodatkowo spółka mocno angażuje się w działania na rzecz edukacji, chociażby tworząc program SPRK (Schools/Parents/Robots/Kids), w ramach którego organizowane są zajęcia umożliwiające najmłodszym rozpoczęcie przygody z nowymi technologiami.

Marka Sphero prężnie realizuje ideę nauki przez zabawę i trzeba przyznać, że robi to naprawdę świetnie.

Droidy Star Wars by Sphero

Pora przejść do tego, co wzbudza największe zainteresowanie – do samego produktu. Spółka Sphero już od kilku lat kooperuje z Disneyem. Owocem tej współpracy są czterej bohaterowie dzisiejszej recenzji – BB-8, BB-9E, R2Q5 i stary dobry R2D2.

Na pierwszy rzut oka

Pierwszym co wywiera wrażenie jest już samo opakowanie – wyjątkowo porządne i dopracowane w każdym szczególe. W pudełku niezależnie od modelu znajdziemy kabel ładujący, instrukcję i oczywiście samego robota. Droidy BB-8 i BB-9E składają się z dwóch niezależnych części (korpusu i głowy) i mają dodatkowo dołączone stacje dokujące umożliwiające ładowanie indukcyjne.

Wszystkie roboty, choć niewielkie rozmiarem, doskonale odwzorowują swoje filmowe pierwowzory.

Sterowanie

Astromechami można sterować na dwa sposoby – z poziomu aplikacji i za pomocą opaski Force Band, współpracującymi z każdym z robotów.

1. Star Wars Droids App by Sphero

Aplikacja przeznaczona dla tabletów i smartfonów jest dostępna dla systemu iOS i Android, która obsługuje każdego robota z serii Sphero Star Wars za pomocą modułu Bluetooth.

Draw and drive, Patrol mode, AR, Watch with me

Sterowanie z poziomu aplikacji jest bardzo proste, chociaż na początku polecamy obniżyć prędkość, szczególnie jeśli pierwsze próby jazdy podejmujemy w domu. Roboty są niepozorne, ale potrafią całkiem nieźle się rozpędzić, a wtedy łatwo o zderzenie z przeszkodą, co nam (wstyd przyznać…) zdarzało się dość często na pierwszym etapie testów. Na szczęście marka Sphero zadbała o najwyższą jakość wykonania droidów, więc zderzenia i upadki nie miały najmniejszego wpływu na ich wygląd, czy funkcjonowanie.

Aplikacja poza opcją Drive posiada jeszcze kilka ciekawych funkcji, choćby możliwość patrolowania okolicy, która pozwala droidowi poznać i nauczyć się „mapy” otoczenia.

Ciekawą możliwością jest oglądanie filmów z serii Star Wars razem z droidami. Astromechy reagują na poszczególne sceny i wchodzą ze sobą w interakcje w trakcie seansu. Obserwowanie ich reakcji może dać dużo dodatkowej radości dzieciom i dorosłym fanom uniwersum.

Fantastycznie sprawdzają się też funkcje rozszerzonej rzeczywistości, dzięki którym możemy bliżej poznać świat Gwiezdnych Wojen. Opcja AR (ang. Augmented Reality) łączy świat rzeczywisty z tym wygenerowanym w aplikacji. Dzięki temu możemy zwiedzać na swoim smartfonie zakamarki statków kosmicznych znanych z serii (np. Sokoła Millennium).

W świecie gwiezdnowojennych droidów nie mogło zabraknąć możliwości tworzenia hologramów. Możemy nagrać wiadomość która po skierowaniu urządzenia w stronę robota wyświetli się na ekranie telefonu.

2. Force Band

Opaskę Force Band można dokupić oddzielnie, albo w zestawie z droidem (link).

Posiada regulację rozmiaru, więc dobrze trzyma się na drobnej ręce dziecka, ale i dorosły fan nie będzie miał problemu by ją założyć.

Trzeba przyznać, że sterowanie ruchami ręki jest nieco trudniejsze niż obsługa z poziomu aplikacji. W związku z tym Sphero przygotowało instruktaż, który uczy jaki korzystać z Force Band. Wszystko za sprawą treningu Jedi, który możemy przejść w aplikacji stworzonej specjalnie z myślą o opasce.

Dla kogo i czy warto?

Astromechy od Sphero to „żywe” repliki postaci ze Star Wars. Producent zadbał o każdy szczegół – od solidnego wykonania, przez świetny wygląd, po sumiennie wykonane aplikacje.

Zabawa jest przednia niezależnie od płci, czy wieku użytkownika.

Z czystym sercem polecamy, szczególnie, że do 6 grudnia są dostępne w wyjątkowej cenie promocyjnej 299 zł.

SUPER PROMOCJA TYLKO DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW! Aktywuj kod promocyjny „smartninjapromo” na stronie naszego partnera funtech.pl/code i zyskaj 5% zniżki na roboty #SpheroStarWars. Promocja obowiązuje tylko do 17 grudnia br.!

AdM.