ZBLIŻAJĄ SIĘ UPAŁY. JAKI CYRKULATOR WYBRAĆ?
ZBLIŻAJĄ SIĘ UPAŁY. JAKI CYRKULATOR WYBRAĆ?

W upalne dni, kiedy na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury, a w pomieszczeniach nie ma przewiewu, marzymy o odrobinie orzeźwiającego chłodu. Dobrym rozwiązaniem są wentylatory i klimatyzatory.

CYRKULATOR Z PILOTEM

 

 

O ile klimatyzatory mocno wychładzają pomieszczenie i nie są mobilne, o tyle wentylatory nie powodują tak dużych różnic temperatury. Wentylatory są tańszą alternatywą dla klimatyzacji. Wspólną cechą wszystkich modeli jest to, że są przenośne. Najpopularniejsze to wiatraki klasyczne, ale warto wziąć pod uwagę wersję kolumnową. Aby mieć pełne rozeznanie w rynku warto porównać wentylatory z cyrkulatorami. Pokrótce wentylatory i cyrkulatory to urządzenia, których działanie oparte jest na ruchu powietrza. Jednak cyrkulatory powstają z lepszych materiałów. Mają ciekawszy design i mocniejszą konstrukcję z dodatkowymi funkcjami poprawiającymi komfort użytkowania.

SPRAWDZI SIĘ W DUŻYCH I MAŁYCH POMIESZCZENIACH

Taki wariant oferuje japońska firma Iris Ohyama. Cyrkulator Woozoo TWFC82T łączy najwyższa jakość wykonania, ciekawa estetyka i przystępna cena. Z wyglądu przypomina kolumnę głośnika. Łatwo wkomponować go w wystrój lub ustawić tak, aby nie rzucał się w oczy. Ze względu na swoje gabaryty dobrze sprawdzi się w małych i dużych pomieszczeniach. Woozoo generuje powietrze na wysokości 52 cm i ma zasięg do 10 metrów. Ustawienie kąta nawiewanego powietrza do 90 stopni i oscylacji poziomej pod kątem 45 stopni pozwala szybko i równomiernie schłodzić otoczenie. Klapy z przodu cyrkulatora pozwalają ustawić ręcznie kierunek strumienia powietrza w zależności od potrzeb. Do tego szeroka gama trybów pracy, po 3 tryby nadmuchiwanego powietrza i odświeżającej bryzy, daje duże możliwości zapewnienia komfortu w upalne dni. Pilot dołączony do urządzenia umożliwia dopasowanie mocy bez wstawania sprzed telewizora.  Programator pozwala ustawić czas pracy na 1h, 2h lub 4h. Jeśli potrzebujesz schłodzić inne pomieszczenia? Nic prostszego. Ergonomiczny uchwyt ułatwia przenoszenie wentylatora do kolejnych pomieszczeń.

KOMPAKTOWY I FUNKCYJONALNY

 

.

 

Klasyczny wentylator biurkowy ma dużo mniejszy zasięg i pole działania. Skutecznie cyrkuluje powietrze wokół osoby znajdującej się blisko. Jeśli wybierasz mały, poręczny sprzęt zwróć uwagę, aby głowica była ruchoma. Zwiększy to pole działania i równomiernie rozprowadzi powietrze po całym pomieszczeniu. Zmienny kąt nachylenia sprawi, że powiew będzie kierunkowy. Klasyczny model Ohyama z ruchomą głowicą to PCF-SDC18T DC.

SPECJALNE MIEJSCE NA PILOTA

Model Woozoo STF-DC15T poza ruchomą głowicą i wysoką nóżką ma 10 stopniową regulację siły wiatru i tryb „natural breeze”. O co chodzi z „natural breeze”? To taki ruch powietrza, który imituje naturalne powiewy wiatru. Dodatkowo, pilot w zestawie czyni ten model bardzo wygodnym w użytkowaniu i ma dużo większy zasięg niż wentylator biurkowy.

Jeśli wybrany model ma pilot to jeszcze lepiej. To funkcjonalne udogodnienie dla maksimum komfortu. Uruchomisz nawiew na odległość. Z kolei opcje jonizacji czy nawilżania powietrza będą szczególnie ważne w przypadku alergików. Ważne aspekty, poza wizualnym odbiorem, to możliwość czyszczenia wentylatora i stabilna podstawa, zakres regulacji mocy i funkcja oscylacji. Jest to na ogół zakup na dłużej niż jeden sezon.

MODEL NA WYSOKIEJ NÓŻCE

 

Cyrkulatory i wentylatory zapewniają nam komfort w upalne dni i śmiało można powiedzieć, że są to urządzenia ekologiczne. Warto wybrać sprzęt wysokiej jakości, o fajnym designie i najniższym poziomie hałasu, aby służył niezawodny przez lata i jednocześnie cieszył oko.

 

KaL