Gadżety dla aktywnych. Te akcesoria pokochasz
Gadżety dla aktywnych. Te akcesoria pokochasz

Obecnie elektronika pomaga nie tylko w kontakcie czy zdobywaniu wiedzy, ale również utrzymaniu dobrej kondycji oraz pozostaniu w zdrowiu. Jakie gadżety dla aktywnych warto mieć? Co rzeczywiście się przydaje?

Słuchawki na odprężenie się

Kto nie lubi słuchać muzyki? Szczególnie przy wysiłku fizycznym warto zaopatrzyć się w słuchawki, które uprzyjemnią spędzony czas na poprawianiu swojej kondycji. Warto, aby były bezprzewodowe. Wówczas kabel nie będzie ograniczał naszego ruchu i przypadkowo nie zaplątamy się w niego. Tu dobrze upewnić się także, wybrane słuchawki oferują wodoodporność. Przykładowo, pójdziemy biegać lub jeździć na rowerze i nagle zacznie padać deszcz – wtedy docenimy tą cechę.

Powerbank dla bezpieczeństwa

gadżety dla aktywnych

Uwielbiasz podróżować i jesteś człowiekiem, który ciągle pozostaje w ruchu? Dodatkowy zapas energii dla Twojego smartfona z pewnością Ci się przyda. Obecnie telefony oferują raczej kiepski czas pracy, wymagając od nas codziennie podpinania ich do ładowarki, co staje się problematyczne, zwłaszcza na wyjazdach. Tu takie akcesoria okazują się być po prostu niezastąpione. Szczególnie ciekawe są te wyposażone w m.in. latarkę czy pozwalający ładować jednocześnie więcej niż jedno urządzenie. Jeżeli chcemy, aby dany powerbank uzupełnił energię w jednym smartfonie, powinien on mieć pojemność przynajmniej 5000 mAh. Jeżeli natomiast szukamy czegoś większego, wtedy warto rozglądać się nawet za takimi z bateriami o łącznej pojemności powyżej 18 – 20 tysięcy mAh.

Zegarek jako trener

gadżety dla aktywnych

Aktualnie dużym zainteresowaniem na całym świecie cieszą się różnego rodzaju wearables. Mam tu na myśli smartbandy oraz smartwatche, które skupiają się jednak przede wszystkim aspektach związanych z wysiłkiem fizycznym. Takie produkty wyposażone są nawet w pulsometr. Pozwala on rejestrować oraz monitorować nasz puls, pokazywać pokonany dystans, obliczać spalone kalorie, choć funkcja ta potrafi często zawodzić, ustalać cele na kolejne dni czy rejestrować trasę. Należy tu dodać, że większość z nich współpracuje z dowolnymi smartfonami z Androidem lub iOS. Moim zdaniem obowiązkowe wyposażenie dla aktywnych. W dodatku można ten gadżet w łatwy i szybki sposób spersonalizować, wymieniając pasek na dowolny. Tu najlepszym wyborem, który oferuje pełnię możliwości, a nie kosztuje zbyt dużo, jest wciąż Xiaomi Mi Band 2.

Kamerki sportowe ku pamięci

Wielu osobom przypadnie do gustu możliwość uwiecznienia swoich wypraw. Tu nieocenionym narzędziem pozostają kamerki sportowe, które oferują w wytrzymałych obudowach sensory rejestrujące filmy w rozdzielczości Full HD przy nawet 60 klatkach na sekundę. Pozwala to otrzymać płynny obraz wysokiej jakości. Szczególnie to akcesorium docenią rowerzyści, pragnący nagrywać wideo ze swoich zjazdów, czy ktokolwiek wyruszający na podróż w malownicze miejsca. Tu sporym ograniczeniem może być czas pracy. Po dokupieniu zapasowych akumulatorów problem znika i można się już cieszyć praktycznym urządzeniem.

Waga pod kontrolą

Wagi są wręcz obowiązkowym wyposażeniem u każdej fizycznie aktywnej osoby i nie tylko. Ostatnio dominują tu cyfrowe rozwiązania. Kolejnym krokiem naprzód są jednak inteligentne wagiXiaomi Body Smart Scale 2, których wyróżnikiem pozostaje to, że komunikują się ze smartfonem i wysyłają do niego wszystkie pomiary. Istotny element całego systemu. Najlepszym produktem pod względem stosunku ceny do jakości pozostaje , które można kupić za nieco ponad 150 złotych.

Elektroniczna aktywność

gadżety dla aktywnych

Elektroniczne gadżety ułatwiają oraz uprzyjemniają aktywności różnego rodzaju. Dzięki nim możemy tworzyć skuteczniejsze plany treningu, a wszystkie niesamowite podróże uwieczniać w prawie nieśmiertelnej formie cyfrowej. Tu zdobycze technologii szczególnie się przydają.