Co to jest towar przepakowany ”repack”?
Co to jest towar przepakowany ”repack”?

Ponieważ dostajemy od Was mnóstwo zapytań co to jest „repack”, skąd pochodzą produkty z takim oznaczeniem i dlaczego nie są one w oryginalnych pudełkach producenta, postanowiliśmy zająć się tematem i wszystko dokładnie wyjaśnić.

Samo słowo „repack” oznacza – przepakowany, a zatem w kontekście towaru należy to rozumieć, że towar zaraz po dostawie do danego kraju został z jakiegoś powodu przełożony z oryginalnego opakowania do pudełka stworzonego przez importera.

 

Po sieci krążą nie do końca prawdziwe opisy, że towary „repack” to tylko uszkodzone produkty ze zwrotów lub jakieś marne końcówki serii i strach je kupować.

Sprawdziliśmy to bezpośrednio u jednego z importerów/dystrybutorów w firmie CK Mediator Polska i jak się okazuje opinie krążące w internecie są nie do końca prawdziwe.

Otóż, z reguły produkty te pochodzą z nadwyżek magazynowych, z nieoficjalnych kanałów dystrybucji, czyli od pośredników, a nie bezpośrednio od dystrybutora, a tylko czasami z ekspozycji.

Jak wyjaśnia dystrybutor: większość towarów sprowadzanych z zagranicy, głównie z innych kontynentów, musi zostać dostosowana do przepisów oraz regulacji prawnych obowiązujących w danym państwie czy regionie, aby mogły one być dalej odsprzedawane.

Oznacza to, że na przykład polski importer w branży technologii użytkowej ma obowiązek dostosować lub zamienić ładowarki czy adaptery w swoich produktach, tak aby spełniały one normy krajowe oraz unijne. Do tego powinien także oznakować i okleić towary odpowiednimi etykietami, dołożyć instrukcje obsługi oraz oprogramowanie w języki polskim, itp.

Często po takich zamianach i dokładkach towar nie mieści się już w oryginalne pudełko i po prostu trzeba go zapakować w nowe, o odpowiedniej wielkości i oczywiście specjalnie oznakowane. Stąd właśnie biorą się towary z pudełkiem oznaczonym „repack”.

Zatem podsumowując, towar „przepakowany” nie oznacza sprzętu gorszej jakości, czy uszkodzonego i nie ma się absolutnie czego bać.

Autor PaG.