9 najlepszych gier dla dzieci na Androida
9 najlepszych gier dla dzieci na Androida

Gry dla dzieci to dość trudny temat. Młode pokolenie dorasta obecnie znacznie szybciej niż kiedyś, a większość nastolatków jest bardziej zainteresowanych popularnymi grami dla dorosłych, takimi jak Fortnite. My jednak skupiliśmy się na dzieciach w wieku szkolnym, które są zainteresowane grami edukacyjnymi i grami o tematyce przygodowej.

Każda gra z tej listy jest całkowicie bezpieczna i w większość z nich nie ma takich haczyków jak mikro-transakcje. Z tymi grami rodzice mogą śmiało wręczyć swoim dzieciom telefon i umożliwić im zabawę. Oto najlepsze gry dla dzieci na Androida!

Bubadu kids games

(Link do sklepu Google Play) – Cena: bezpłatna

Bubadu to studio deweloperskie, które wydało mnóstwo gier dla najmłodszych. Nie wszystkie są niesamowite i często nie przedstawiają wysokiej wartości edukacyjnej, ale sporo z nich warto sprawdzić. Choćby dlatego, że są zabawne i obejmują zajęcia takie jak: bycie lekarzem, dentystą, czy chodzenie do supermarketu, pieczeniu ciast lub budowanie różnych rzeczy. Każda gra ma swój własny zestaw mechanizmów, ale nigdy nie jest trudny do nauczenia się, a przedstawione pomysły powinny być dość proste dla większości dzieci. Przeważająca część gier z kolekcji Babadu jest dostępna za darmo.

The Endless games

(Link do sklepu Google Play) – cena: od 150zł

Gry Endless to kolekcja gier edukacyjnych dla dzieci. W aplikacji znajduje się ich kilka, w tym Endless Alphabet, Endless Reader, Endless Numbers, Endless Wordplay i Endless Spanish. Gierki są stosunkowo proste, mają także wartość edukacyjną. Ich darmowe wersje zawierają trochę podstawowych plansz, ale za resztę trzeba już zapłacić. Gry są dość drogie, ale są też niesamowitą zabawą.

Human Heroes Einstein’s Clock

(Link do sklepu Google Play) – cena: bezpłatna

Human Heroes: Einstein’s Clock to gra dla dzieci z elementami edukacyjnymi. Zawiera głos Stephena Fry’ego, który po mistrzowsku odtwarza Alberta Einsteina. Gra zawiera mnóstwo mini-gier, które pomagają nauczyć dzieci, jak działa pojęcie czasu. Oczywiście uczą się podstaw, takich jak odmierzanie czasu na zegarze analogowym, ale są dostępne również bardziej złożone zadania. Gra jest znakomita, nawet dla starszych graczy.

 

Intellijoy

(Link do sklepu Google Play) – cena: do 150zł

Intellijoy to developer w sklepie Google Play, który specjalizuje się w grach dla dzieci. Istnieją proste tytuły, takie jak Connect the Dots i ABC Letters, a także inne gierki rekreacyjne, takie jak malowanie czy puzzle. Większość ich aplikacji i gier jest dobrze oceniana przez rodziców i bardzo lubiana przez młodsze dzieci. Pełne wersje kosztują, ale są też gierki dostępne w bezpłatnej wersji.

 

LEGO games

(Link do sklepu Google Play) – cena: bezpłatna

Gry LEGO stanowią doskonałą rozrywkę dla dzieci. Mają wiele tytułów, w tym gry komiksowe, gry Star Wars i kilka własnych, oryginalnych. Większość z nich to gry przygodowe o różnej mechanice, ale prawie każda gra jest łatwa do nauczenia i przyjemna w użytkowaniu. Zdecydowana większość gier jest całkowicie darmowa. Istnieje tylko kilka, które wchodzą w interakcje z produktami. Na przykład można kupić figurki, a następnie użyć ich w grze LEGO Hidden Side.

 

Minecraft

(Link do sklepu Google Play) – cena: ok 50zł

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier w historii. Jest popularna zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Gracze zaczynają w pustym świecie i wydobywają zarówno przedmioty budownicze jak i rzemieślnicze. Cel to zbudować swój własny świat. Można ustawić dla młodszych dzieci tryb kreatywny, aby nie musiały się o nic martwić. Starsze dzieci mogą uznać tryb przetrwania za bardziej satysfakcjonujący. Dzieci uwielbiają tę grę i dosłownie wszystkie z niej korzystają.

 

PBS Kids games

(Link do sklepu Google Play) cena: bezpłatna

PBS Kids to kolejny twórca różnorodnych gier dla dzieci od edukacyjnych po przygodowe i logiczne. Ich kolekcja jest dość duża. Wiele gier zawiera postacie z różnych programów, które wystawia PBS. Istnieje również nadrzędna gra o nazwie PBS Kids Games, która łączy wiele tych elementów w całość. Prawie wszystkie ich gry są całkowicie bezpłatne.

Pet Bingo

(Link do sklepu Google Play) – cena: bezpłatna

Pet Bingo to doskonała darmowa gra dla dzieci od Duck Duck Moose. To połączenie symulatora bingo i gry matematycznej. Dzieci dostają proste łamigłówki matematyczne i są nagradzane uroczymi małymi zwierzętami, którymi trzeba się zaopiekować. Część matematyczna obejmuje podstawową arytmetykę, a liczby bywają zaskakująco wysokie. Twórcy twierdzą, że ta gra jest najlepsza dla dzieci w wieku 5-10 lat, ale większe liczby mogą nadać się także dla starszych dzieci. Opis gry Google Play wspomina o 50% rabacie sprzedaży, ale sama Google Play wymienia grę jako bezpłatną i nie musieliśmy nic za nią płacić podczas naszych testów.

 

Toca Boca games

(Link do sklepu Google Play) – cena: bezpłatne

Toca Boca to jedna z najpopularniejszych gier dla dzieci na urządzenia mobilne. Jej wielką zaletą jest umieszczenie gracza w scenariuszach, w których może on robić różne codzienne czynności takie jak: gotowanie, chodzenie do szkoły, wyjazd na wakacje, do dużego miasta, a nawet robienie fryzur. Większość gier ma wersje bezpłatne, więc można zawsze coś wybrać. Dzieci uwielbiają te gry.

Autor PaG.