6 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ SMARTFON KLASY ŚREDNIEJ
6 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ SMARTFON KLASY ŚREDNIEJ

Telefony komórkowe towarzyszą w naszym życiu prawie w każdej sytuacji. Staliśmy się z nimi nieodzownie związani. Już dawno przestały spełniać tylko funkcję komunikacyjną. Teraz telefon to nasz kalendarz, nośnik, aparat, odtwarzacz. Służy do grania, oglądania filmów, słuchania muzyki W związku z czym, stawiamy przed telefonem wiele wyzwań. Podstawa to dobry procesor, dużo pamięci, niezawodny aparat czy jakość wyświetlacza. Ale poza wnętrzem, dla znacznej większości konsumentów, wygląd telefonu także ma znaczenie. Zauważyć można, że flagowe telefony znanych marek, potrafią osiągać spore kwoty, a nie każdy może sobie pozwolić na tego typu wydatek.  W związku z tym, naprzeciw wychodzą telefony ze średniej półki, które kiedyś kojarzone były z tanim trzeszczącym plastikiem i średnim jakościowo wnętrzem. Obecnie ten segment smartfonów stał się bardziej atrakcyjny dla konsumentów. Oto powody, dla których telefony średniej klasy mogą zastąpić telefony z wyższej półki.

FUNKCJE

 

Obecnie, telefony średniej klasy działają podobnie, jak telefony flagowe.  Nowa generacja smartfonów posiada większość funkcji, które wcześniej były zarezerwowane prawie wyłącznie dla komórkowych gigantówW średniej półce cenowej standardem stały się funkcje takie jak: Dual SIM, NFC (płatności elektroniczne), odblokowywanie telefonu za pomocą twarzy czy zaawansowanego czytnika linii papilarnych, szybkie ładowanie. Urządzenia te nie rzadko mają również montowaną pojemną baterię 6000 mAh, a czasem nawet 8000 mAh (Oukitel WP10) Dla porównania, wiele popularnych topowych telefonów ma problem, aby utrzymać baterię przez jeden dzień. Często telefony te zaskakują nas także swoją wydajnością czy pojemnością pamięci. Toco sprawia, że ​​smartfony średniej klasy mogą konkurować flagowymi, to fakt, że ich producenci mają więcej możliwości, gdyż takim telefonom po prostu więcej ,,wolno’, czego przykładem może być np. klasyczne gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które większość dużych koncernów telefonii komórkowej konsekwentnie usuwa w imię technologii bezprzewodowej. Ponad to telefony te mogą być również wyposażone w funkcje, których w ogóle nie znajdziemy u konkurencyjnych gigantów. Mogą to być różnego rodzaju mierniki, dedykowane konkretnej grupie odbiorców, jak i kamery termowizyjne, czy endoskopowe (Ulefone Armor 9), z których korzystać może każdy w zaciszu własnego domu, czy ogrodu. 

 

WYDAJNOŚĆ 

 

Wydajność to kluczowy argument. Dzisiejsze średniaki pracują z każdą aplikacją na bardzo wysokim poziomie. Takiej płynności w tej klasie cenowej próżno było szukać kilka lat temu, kiedy większość telefonów miała czasem zaledwie 2 GB RAM. obecnie standard to min. 4 GB, a zaletą będzie 8 GB. Jeśli chodzi o pamięć masową, to absolutnym minimum jest 64 GB, a standard to już 128 GB. Trudno kupić smartfon, który zawiódłby nas pod względem płynności Androida, a spotykane są już w tym segmencie smarfony z najnowszą, 11 odsłoną tego systemu operacyjnego (Oukitel WP12).

 

 

WYGLĄD 

 

Urządzenia ze średniej półki długi czas albo wizualnie odstawały od topowych modeli albo wyglądały bardzo ubogo, ponieważ wykonane były ze słabszej jakości materiałów. Obecnie taki telefon konstrukcyjnie nie odbiega specjalnie od wyższych modeli, przez co sam wygląda jak urządzenie „premium. Jeśli wykonany jest np. z plastiku, to jest to już plastik wysokiej jakości. Dziś nawet niektóre flagowce wykonane są z tego materiału i w niczym im to nie ujmuje. Ponad to „średniaki” z niższych półek, nie kopiują już droższych modeli, nie są nudne i zachowawcze. Producenci tworzą własne trendy i style, zaczynają dostrzegać, jak dużą rolę w przyciąganiu uwagi pełni oryginalność i jak użytkownicy sobie  cenią. Ciekawe koncepty na wygląd smartfona, jakie dziś widzimy wśród telefonów z tego segmentu, a które już dziś wyróżniają te smartfony na rynku niedługo mogą sprawić, że także wyższe klasowo modele zaczną się od siebie różnicować, a może i nawet podbierać pomysły, które sprawdziły się w tańszych urządzeniach. Może nastąpić zupełne odwrócenie trendu, który miał miejsce jeszcze niedawno, kiedy to średniaki starały się udawać flagowce.

 

APARAT

 

Wydajność aparatu była głównym czynnikiem różnicującym w ciągu ostatnich kilku lat, ale teraz różnice stają się mniej drastyczne. Większość telefonów ma w swoim wyposażeniu więcej niż jeden aparat, w tym podstawowe i szerokokątne, które dobrze sobie radzą w różnych warunkach oświetleniowych, a także co raz częściej dodatkowe aparaty, takie jak np. aparat noktowizyjny (Ulefone Armor 11). 

 

 

SPOŁECZNOŚCI INTERNETOWE

 

Dzięki temu, że urządzenia klasy średniej są znacznie bardziej dostępne, powstaje szereg grup na portalach, gdzie można się skonsultować z innymi użytkownikami. Przez co wsparcie online, nie stanowi już problemu. 

 

ŁĄCZNOŚĆ 5G

 

Podobnie jak poprzednie trendy technologiczne, tak i technologia łączności przyszła również do urządzeń średniej klasy. Cierpliwość to klucz do zakupu smartfonów wyposażonych w systemy łączności 5G. 

Dziś postęp technologiczny i drobna stagnacja w tym, jak korzystamy z naszych smartfonów sprawiła, że moc tych urządzeń jest wystarczająca dla coraz większej grupy ludzi. To w połączeniu z większym naciskiem położonym na wygląd z pewnością przełoży się na jeszcze większą sprzedaż tej klasy urządzeń. 

 

ZuL