5 gier na listopadowe wieczory
5 gier na listopadowe wieczory

Listopad już w pełni, wieczory są coraz dłuższe, a jesienna słota daje się we znaki. Dlatego gdy pogoda poza domem nie sprzyja, gdy deszcz i smog nie zachęcają do jakiejkolwiek aktywności, to warto po ciężkim dniu pracy, studiów lub szkoły zrelaksować się i nabrać sił. Dlatego też przygotowaliśmy listę pięciu gier, w które naszym zdaniem warto zagrać:

1. PUBG mobile

Jeśli nie mieliście jeszcze z jakiegoś powodu szansy, żeby zapoznać się z jedną z najpopularniejszych strzelanek sieciowych tego roku, to najwyższa pora to zmienić. Playerunknown’s Battlegrounds mobile, bo o niej mowa, już jakiś czas temu została wydana w Polsce. Twórcą gry jest chińskie studio Tencent, które specjalizuje się w dystrybucji szeroko rozumianych mobilnych technologii. Produkcja jest przedstawicielem popularnych ostatnimi czasy battle royale, gdzie jednocześnie może mierzyć się ze sobą do stu graczy, ale zwycięzca jest tylko jeden.

Android
iOS

2. Super Mario Run

Następna propozycja to odsłona popularnej platformówki, w której gracz kieruje najbardziej znanym hydraulikiem, zbiera monety, omija przeszkody i skacze po przeciwnikach. Sterowanie w SMR jest bardzo proste, bo gra jest przedstawicielem gier typu auto-runner, w których gracz ma za zadanie jedynie stukać palcem w ekran smartfona.

Android
iOS

 

3. Alto’s Odyssey

Kolejna gra jest również przedstawicielem zręcznościowych platformówek typu auto-runner, ale dodatkowo określa się ją jako endless runner – czyli rozgrywka polegająca na przemierzeniu kolejno generowanych losowo plansz. Gracz steruje snowboardzistą, który pędzi przez niekończące się lokacje z wydmami, pustyniami i starożytnymi miastami. Wyzwanie polega na osiągnięciu jak najlepszego wyniku, czyli jak najpóźniejszym popełnieniu jakiegoś błędu.

Android
iOS

4. Fallout Shelter

Jeśli marzyłeś o zarządzaniu kryptą w postapokaliptycznym świecie, to masz na to doskonałą okazję. Pierwsza gra mobilna w świecie Fallouta powstała jako projekt, który miał graczom umilić oczekiwanie na czwartą część serii. Zadaniem zarządcy krypty jest dbanie, aby jej mieszkańcom niczego nie zabrakło. Trzeba zatroszczyć się o rozbudowę, elektryczność, pożywienie oraz ich zdrowie, jednocześnie chroniąc ich przed takimi problemami jak ataki mutantów czy pożary.

Android
iOS

5. Prince of Persia: Escape

Niewiele osób pamięta pewnie oryginał z 1989 roku. Pierwszy Prince of Persia było kultową grą platformową, w której gracz wcielał się w tytułowego księcia i miał za zadanie uwolnić księżniczkę z rąk złego wezyra Jaffara. Wersja wyprodukowana przez francuską firmę Ketchapp potrafi przyciągnąć przed ekrany urządzeń mobilnych na długie godziny. Mobilna wersja gry przypomina oryginał z końca lat osiemdziesiątych, bo książę znów ratuje księżniczkę, tyle że teraz zadaniem gracza jest prostsze, musi w odpowiednim momencie naciskać przyciski – książę biegnie bowiem sam, gra jest kolejnym przedstawicielem auto-runnera.

Android

A jeśli macie jakieś, które uważacie za warte zagrania, to piszcie w komentarzach.